Дневен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Дневен хороскоп за Риби - петок, 8 декември 2023

Вашиот оптимизам расте и денес ќе се чувствувате одлично

Сепак, одвојте и време за одмор и немојте да се форсирате со обврски кои не се ни ваши.

На поле љубов влегувате во нова фаза. Размислете за досегашните грешки, но и лекциите што можете да ги научите од нив.

Неделен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Љубов Работа Здравје
5 4 4

4 до 10 декември 2023

Љубов: Доколку сте во долга врска или брак, ќе решите важни животни проблеми. Ако имате постојан партнер, ќе се обидете да го убедите да направи нешто што ви е многу важно. Слободните припадници на знакот може повторно да се заинтересираат за стара љубов. Социјалните активности ќе бидат силно нагласени во овој период.

Работа: Развојот на ситуацијата на работа во голема мера зависи од вашата упорност, а можеби ќе бидете импресионирани од подготвеноста на колегите да ве запознаат. Сето ова ве прави способни да управувате со ситуација која не е ни приближно лесно да се реши како што ви се чини.

Здравје: Во периодот што следи, задолжително избегнувајте консумирање ладни и алкохолни пијалаци бидејќи може да ви предизвикаат здравствени проблеми. Доколку сакате здраво тело, обрнете внимание на исхраната.

Совет: Вежбајте, здраво е.

Месечен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

декември 2023

Работа: Постојано напредувате на вашиот професионален пат. Иако можеби сè уште не ги гледате резултатите, ги поставивте темелите за идниот успех. Партнерските односи цветаат, но не двоумете се да ги искажете вашите идеи и да добиете заслуга за вашите придонеси. Не се вознемирувајте ако одредени рокови се надминати, или други ве спречуваат да ги завршите задачите навреме, соочувајте се со тешкотиите со смиреност и толеранција. Неочекуваните добивки може да ве наведат да бидете невнимателни, па инвестирајте мудро и избегнувајте импулсивно трошење. Ќе имате корист од правењето планови за иднината, а со сегашната енергија, колку подетално го правите тоа, толку подобро.

Љубов: Осаменоста овој месец може да наслика сив и тежок емотивен пејзаж. Внесете повеќе топлина во вашето срце со активност како пишување дневник, за да ги истражите вашите чувства, длабоко под површината. Побарајте поддршка од пријателите и членовите на семејството и запомнете дека е во ред да се биде ранлив. Во партнерските односи може да почувствувате потреба да ја вратите контролата над вашиот личен свет, односите може да бараат дополнително трпение и тактичност кога ќе се појават недоразбирања и конфликти. Искористете го ова време за зајакнување на односите преку искрен разговор и разбирање, како и поставување на здрави граници. Во поширокото семејно опкружување ова е добар период за собири и зближување.

Здравје: Овој месец посветете се на себе, колку што можете повеќе. Редовната физичка активност, дури и само пешачење, ќе биде од корист, исто како и промените во исхраната. Ако се чувствувате уморно и летаргично, дозволете си да имате период на слаба енергија и продолжен одмор. Декември е месец на настинки, па затоплувајте се.

Годишен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

2023

Астрологијата предвидува дека 2023-та ќе биде релативно мирна година за Рибите. Ќе ја поминат во учење и доусовршување на вештините, а со ова ќе се подготват за предизвиците, но и успесите што ги чекаат во наредната.

2023 година ќе го означи почетокот на важно поглавје од вашиот живот. Можно е да ви се исполнат некои од најголемите желби и ќе се подготвите да ги реализирате најважните цели. 

Годината ќе биде поволна за промени во многу области од вашиот живот, вклучувајќи ги кариерата, секојдневните навики, но и љубовта.

Важно е во текот на целата година да ја насочувате вашата енергија кон важните работи. Не им дозволувајте на емоциите да владеат со вас, туку користете ги како извор на инспирација.

На почетокот од годината ќе имате можност да се фокусирате на проект за којшто сонувате долго време. Ако сте го чекале вистинскиот миг, тоа е почетокот на 2023-та.

Можно е да ви изгледа како многу луѓе во вашиот живот да не ги исполнуваат вашите очекувања, но тогаш ќе мора да сфатите дека секој си оди по својот пат и не секој има за цел да ви наштети.

Ако премногу ви пречи однесувањето на овие луѓе, ќе мора да се дистанцирате од нив. Не заборавајте дека не можете да го контролирате однесувањето на другите и залудно е да го правите тоа.

Ако почнете да работите на нешто ново, без разлика во кој аспект од животот, првите резултати ќе ги видите кон средината на годината.

Важно е годинава да не се форсирате и да се фокусирате на две-три важни нешта, а не да пробувате да промените сè одеднаш.

За вас, 2023 ќе биде година на предизвици, но и година на многу позитивни промени.

Работа и финансии

На професионално поле, поголемиот дел од годината ќе биде без големи случувања. Но, ова ќе ви даде можност да ги преиспитате вашите постапки, да ги воочите вашите грешки, да ги исправите, а со сето ова да научите како да ги постигнете вашите цели.

Вашето семејство, но и вашите пријатели, нема да ви дадат многу поддршка, па кога станува збор за големите одлуки, најчесто ќе бидете оставени сами на себе.

Очекувате важен пресврт во вашата кариера, па 2023-та ќе биде година на подготовки. Можно е да добиете повеќе обврски на работното место, можно е да добиете унапредување, а сето ова ќе ви помогне да се подготвите за она што ќе следи.

Оваа година добро би било да научите некоја нова вештина, а доколку сте паузирале со факултет или некој курс, сега ќе имате совршена можност да завршите со образованието.

Во првата половина од годината ќе бидете малку збунети и нема да знаете што да правите. Но, веќе во втората половина подобро ќе си го организирате времето и самите ќе си го поплочите патот кон успехот.

Од финансиска гледна точка, состојбата ќе ви биде генерално добра. Сепак, можно е да имате повеќе трошоци од минатата година, особено околу вашиот дом.

Ако сте разумни со трошењето, не би требало да се соочите со финансиски проблеми. Но, ако не се контролирате, можеби ќе треба да најдете нов извор на приходи.

Од мај до крајот на годината можеби ќе се појават трошоци поврзани со усовршувањето на вашите вештини, а во овој случај вреди и да ризикувате.

Токму овие вештини ќе ви бидат од голема корист во иднина и ќе ви помогнат да стекнете финансиска независност доколку уште ја немате.

Љубов

Сè до летото, во вашиот љубовен живот ќе нема некои големи случувања.

Но, ако моментално сте во заладен однос со некои членови на семејството и си замерувате за безначајни ситници, ова дефинитивно ќе продолжи и во 2023-та.

Пробајте да го најдете коренот на овие конфликти, бидете поотворени и во втората половина од годината можеби и ќе успеете да го подобрите меѓусебниот однос.

Од јули ќе почнат да се случуваат големи промени во љубовта – некои позитивни, а некои и негативни.

Можни се проблеми со партнерот, најмногу поради лажни ветувања и идеализирање на минатото, а со тоа и превисоки, нереални очекувања.

Ако проблемите во врската се влошат премногу, некои Риби можно е да почнат и афера. Ова, секако, дополнително ќе го комплицира односот со партнерот.

Но, ако успеете да разговарате за проблемите и ги решите, голема е веројатноста во 2023-та да го направите и следниот чекор во врската.

Ако почнете да разговарате за брак, следете ја вашата интуиција и верувајте му на вашето срце.

Ако сте сингл, 2023 е одлична година за запознавање нови луѓе.

Искористете ја секоја можност за излегување и авантура и ќе бидете пријатно изненадени од многуте нови познанства.

Најголеми шанси за врска ќе имате во средината на годината. Но, ако најдете добар партнер, важно е да не брзате со одлуките и да си дадете време за размислување.

Ако почнете нова врска, можно е да се соочите со негодување од страна на родителите. До крајот на годината би требало да се помират со вашиот избор на партнер.

Здравје

Не би требало да се соочите со проблеми со здравјето.

Ако не ја запоставите физичката активност и ако го слушате вашето тело, нема да се појават никакви компликации.

Единствено можеби ќе треба да обрнете повеќе внимание на исхраната.

Во поголемиот дел од годината ќе настојувате да се прејадувате, а ова може да биде причина за вишок килограми.

Зголемената желба за храна најверојатно ќе биде предизвикана од стрес и мали проблеми со менталното здравје.

Најдете начин да се ослободите од стресот, разговарајте со професионалец доколку имате потреба, па лесно ќе се ослободите од оваа навика.

Ако веќе имате посериозни проблеми со здравјето, 2023-та најверојатно ќе биде годината кога ќе успеете да ги пребродите.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg