Хороскоп за Лав


Дневен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Дневен хороскоп за Лав - понеделник, 22 април 2019

Љубезноста ќе ви донесе среќа и ќе имате многу шанси да стекнете нови пријатели. Контролирајте го нетрпението. Ќе успеете да ја видите целосната слика на професионално поле и како резултат на тоа ќе ја подобрите работата. Достигнувањата на љубовно поле одбележете ги во интимна атмосфера.

Неделен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Љубов Работа Здравје
5 4 4

22 до 28 април 2019

Љубов: Можеби понекогаш ќе ви се чини дека љубовта е далеку од вас. Сепак, таа е поблиску одошто ви се чини, само сега не се покажува. Бидете мирни, трпеливи, упорни. Ако сте во врска, немојте да форсирате изразување на емоции по секоја цена.

Работа: Многумина ќе одат на сигурно затоа што така ќе им говорат неодамнешните искуства и искушенија. Сепак можете малку и да ризикувате. Не е сѐ така тешко како што ви се чини. Повторно ќе се појави поддршката од другите, на која патем не сте се надевале.

Здравје и совет: Здравјето не ви е посебно загрозено, но може да имате помали проблеми поврзани со ’рбетниот столб, вкочанетост, болки во пределот на рамениците и вратот. Коските сега ви се исто така чувствителни. Немојте да се оптоварувате со ситници.

Месечен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

април 2019

Работа: На работа ситуацијата е таква што ќе морате да одредите кои се вашите приоритети затоа што поинаку нема да можете продуктивно да функционирате. Поради многубројните обврски, работите кои сте морале да ги завршите се натрупале и не знаете од каде да почнете. Затоа добро сконцентрирајте се и одредете што прво треба да се сработи. Како што ќе одминува месецот, вие сè повеќе ќе наоѓате сила во себе иако од време на време ќе има турбуленции, а вие ќе бидете во чудни конфликти со оние што соработувате. Сакате големи промени, но сè уште не е време за тоа. Многу работи ќе оставите за подоцна, што е добро за вас, затоа што прашање е колку би можеле да се потпрете на договореното во овој период. Кога се финансиите во прашање, нема да бидете задоволни, а можно е некои луѓе да ви останат должни.

Љубов: И вие и вашиот партнер сте премногу окупирани со некои дилеми и лична или деловна проблематика, па вашиот однос е на некој трет план. Ќе има љубовни случувања, но прашање е колку вие или саканата личност ќе бидете задоволни со нив. Понекогаш може да ви се чини дека вашиот однос е површен, дека сте повеќе пријатели отколку љубовници, а ќе има моменти во кои грижите, сомнежите и нерешените прашања ќе ескалираат и ќе ви донесат кавги и расправии. Во последната декада од април ќе се чувствувате подобро и полесно ќе излегувате на крај со ситуациите со саканата личност. Ако ништо друго, барем случувањата нема толку да допираат до вас, да ве повредуваат и да ве збунуваат како до тогаш. На слободните припадници на знакот повеќе личности ќе се обидат да им се наметнат и да им се приближат. Некои од нив ќе ги доживувате како пријатели, со некои ќе флертувате и ќе се релаксирате, но малкумина вистински ќе ви допрат до срцето. Постои шанса за влегување во емотивна врска и тоа во текот на вториот дел од април. Оваа личност можеби не се вклопува во вашите критериуми, но ќе ви биде интересна и привлечна.

Здравје: Треба рамномерно да ги распоредите секојдневните активности и да се организирате така да имате доволно време за одмор и рекреација. Ќе бидете склони да се исцрпувате сè со цел да постигнете повеќе одошто реално сте способни и во можност да постигнете. Ако имате работа на која поголем дел од времето се седи, ќе чувствувате болки во грбот. Контролирајте го крвниот притисок.

Работа: Време е да се активирате. Треба да придвижите многубројни прашања кои ве мачат во врска со работата, да решите некои недоумици, дури и да почнете спорови околу ситуации во кои неправедно сте турнати во втор план. Но, немојте да очекувате дека било што од ова бргу ќе се реши. Ова е период кога треба да се заземете за себе, но ова сметајте го само како почеток, како прв чекор кој секако ќе ве одведе кон целта во наредниот период. Ако планирате промена на работата или само на работното место, април е идеален месец за тоа. Свесни сте колку знаете и колку вредите и токму поради тоа размислувате за оваа одлука. Немојте да дозволите стравот и загриженоста да ве попречат. Имате максимална поддршка од драги луѓе и немате потреба да бидете загрижени. Во поглед на финансиите, ова не е период за покрупни инвестиции и трошење.

Љубов: Проблемите во комуникацијата и недоразбирањата ќе го обележат поголемиот дел од април. Партнерот од време на време може да ве казнува со молчење и затворање во себе. Иако за оние што ве гледаат ќе изгледате како хармоничен пар и може да се случи да бидете социјално активни, повеќе да излегувате заедно, да се дружите, дури и да отпатувате некаде, но суштината е дека под повишната ќе стојат еден куп нерешени прашања и взаемно притаено незадоволство. Работите може малку да тргнат кон подобро во втората половина од април, но за тоа ќе треба многу труд и взаемен ангажман како и волја да се надминат лошите моменти. Слободните Девици во некој момент може да посакаат да ја обноват комуникацијата со бившиот партнер, па тоа дури и да го направат. Ќе бидете разочарани што воопшто сте се обиделе нешто да направите. Тоа нема да биде она на што сте се надевале. Овој месец ќе бидете повеќе социјално активни со многу контакти со спротивниот пол, но сето тоа може да остане на ниво на површни, повеќе пријателски и забавни познанства. Можен е еден флерт или авантура преку деловниот сегмент во вториот дел од април.

Здравје: Неопходно е да водите повеќе сметка за физичката кондиција, ако бидете премногу пасивни, особено ако подолго време не се движите, може да имате здравствени проблеми. Респираторните органи ќе ви бидат чувствителни. Чувствувате зголемен умор, а ќе бидете и чувствителни на стрес, па дури и депресивни. Повеќе движење и рекреација ќе ви допринесат кон подобрување на вашето здравје и зголемување на отпорноста на стрес.

Годишен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

2019

2019-та година на Лавовите ќе им донесе посебен ентузијазам, кој ќе направи да се чувствувате моќни и посебни, па ќе ве натера за кратко време да ги завршите сите обврски, без никакви компликации.

Љубовниот живот ќе биде преполн со љубов и топлина, правејќи ве енергични на ментално и физичко ниво. Ако сте родители, мора да внимавате на вашите деца од месец април, до август.

Временскиот период помеѓу април и септември ќе биде охрабрувачки за вас. Можеби ќе добиете подарок, соодветен на вашата карма, поради што ќе чувствувате внатрешна благосостојба.

Погрижете се да имате контрола над она што го зборувате, посебно ако е во моменти на љубомора и бес.

 

Работа и финансии

Оваа година ќе ги соберете плодовите од сиот напор кој го вложивте во изминатата. Колку што ќе бидете повредни, толку поголема поддршка ќе добивате, како и подобра заработка и останати бенефити.

Сите напори кои ќе ги вложите ќе бидат материјализирани во наредната 2019-та. Продолжете да се движите кон своите цели.

Во наредните 12 месеци добро би влијаела и промената на работната позиција или работното место, доколку не сте задоволни со сегашната.

Парите трошете ги плански и обрнете внимание на приоритетите. Ако решите да живеете пораскошно, ризикувате да ви недостасуваат пари за клучни работи.

Ако сте во можност, во 2019-та инвестирајте многу и често. Не бидете импулсивни и потпрете се на трпението. Поголем финансиски успех ќе доживеете во втората половина од годината.

 

Љубов

Во 2019-та година ќе добивате љубов во големи количини. Желбите ќе ви се исполнуваат без многу напор, а врската ќе стане многу поинтимна, физички и ментално.

Вашата љубов, како и довербата, ќе станат поинтензивни. Во текот на март или април може да кроите заеднички планови за иднината.

Во 2019-та ве советуваме да се тргате на страна од љубовните конфликти и колку што можете повеќе да се фокусирате на конструктивните разговори. Контролирајте го темпераментот и решете ги сите несогласувања на мирен начин.

Бидете посебно внимателни за да го избегнете егото и суетата, без оглед на тоа дали сте сами или во врска.

Лавовите кои се во долгогодишни врски, имаат големи шанси оваа 2019-та година да стапат во брак.

 

Здравје

На почетокот на 2019-та нема да се соочите со поголеми здравствени проблеми, но треба да внимавате на малите вирусни инфекции.

Здравјето нема да биде загрозено до мај, но кон крајот на годината мора да бидете повнимателни и да се посветите на избалансирана исхрана.

Ако поминувате низ стресна фаза, задолжително медитирајте и вежбајте нешто што ќе ви помогне да постигнете душевен мир.

Редовните прегледи ќе бидат од исклучителна важност во 2019-та.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп