Дневен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Дневен хороскоп за Лав - понеделник, 5 јуни 2023

На работното место ве очекува брзо темпо и голем број успеси, но во поглед на финансиите, ќе ви треба помош за да се справите со сите давачки што се пред вас. Дозволете му на инстинктот да ве води кога станува збор за комуникацијата со другите луѓе и нема да погрешите. Потребно е да направите крупни промени кај себеси за да можете повторно да ја заживеете љубовта со партнерот. Слободните може да ја запознаат љубовта на својот живот.

Неделен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Љубов Работа Здравје
5 4 4

5 до 11 јуни 2023

Љубов: Лавовите се чувствуваат пооптимистично оваа недела и тоа го префрлаат во нивниот љубовен живот, па многу самци на знакот може да очекуваат бурни настани, нови познанства и љубов. Зафатените припадници на знакот ќе се повлечат во себе, па понекогаш може да ја игнорираат саканата личност.

Работа: Со многу ентузијазам можете да ѝ пристапите на работата за која ви е потребна инспирација, но и добар тим од соработници. Дури и ако мислите дека можете да направите сè сами, нема потреба. Младите можат да очекуваат ненадејна добивка од нивните родители, а постарите од нивните претпоставени.

Здравје: Тешката храна која потенцијално би ги совладала вашите емоции во моментов нема да ви помогне многу, па изберете нешто полесно, што нема да ве направи да се чувствувате уморно и тромо.

Совет: Сетете се на правилото за златна средина.

Месечен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

јуни 2023

Работа: Атмосферата во деловното опкружување може да биде затруена од нетрпеливост и интриги, а ѕвездите советуваат да се воздржите од мешање во тие приказни, дури и ако се поволни за вас. Луѓето околу вас може да покажат силни чувства и грижи и може да се соживувате, но ако се однесувате импулсивно од сочувство, за никого нема да е добро. Зафатете се со бизнисот и фокусирајте ја својата енергија на раст и развој, опфатете една мала идеја, работете на неа и развијте ја. Инвестирајте мала сума пари во некој развоен процес или бизнис и гледајте како расте, создавањето е вашата суперсила во овој момент, затоа искористете го тоа. Финансиски добро стоите, нема потреба за загриженост.

Љубов: Првиот летен месец ќе биде прекрасен за Лавовите во долгите врски, како и оние кои штотуку ги започнале. Разиграна енергија е во воздухот, вие сте инспирирани и што е уште подобро, вие инспирирате. Уживајте во романтичните гестови и изненадувања кои партнерот ви ги приредува и чувствувајте се почестени и благословени. Партнерот не го прави ова за да ве обврзе да возвратите, туку затоа што ве сака и е навистина дарежлив и желен да ве направи среќни. Ако сте слободни, ќе бидете во центарот на вниманието и ќе го командувате вашиот круг на обожаватели кој постојано се проширува. Сепак, вашата потреба да бидете во центарот на вниманието и да добивате рози и аплауз ќе биде сè што вашите додворувачи можат да го исполнат.

Здравје: Важно ви е да имате пријатели кои ви се восхитуваат, но треба да им дадете нешто покрај таа привилегија, за да не ве сметаат за осамена личност. Освен тоа, не ви треба стрес, го има многу во сите области. Одете со пријателите на патување, одмор, кафе, прошетка, шопинг, најдете време за забавни активности.

Годишен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

2023

Астрологијата предвидува дека во 2023 година Лавовите ќе бидат преплавени со обврски и нивното здравје можеби ќе страда поради ова. Но, со добра организација ќе ги избегнат проблемите и трудот нема да биде залуден – напорната работа ќе им донесе и финансиски добивки.

За вас, 2023 ќе биде година на промени. Важно е да не им се спротивставувате на овие промени и да им дозволите да се случат.

Кога станува збор за големите животни одлуки што ќе ги донесете во 2023-та, не заборавајте да побарате совет од саканите, но и поискусните, особено ако овие одлуки имаат влијание и врз животот на некој друг.

Ќе ви се пружат многу можности, а вие само ќе треба да ги воочите и, секако, да ги искористите.

Почетокот од годината може да биде полн фрустрации, но од март ве очекува хармоничен период.

Најстресните денови од годината ќе бидат од почетокот на мај до средината на јуни, но потоа продолжува мирната атмосфера.

Најголемите животни промени ќе се случат во мај и во јули, што значи ова лето подгответе се за бура од емоции.

И покрај предизвиците, 2023 е година кога ќе се ослободите од грижите и проблемите што ве мачат многу долг период, а ќе го смените и кругот на пријатели – ќе се опкружите со луѓе кои вистински ве ценат и ви го мислат најдоброто.

Работа и финансии

На почетокот од годината ќе бидете преплавени со обврски, но веројатно нема да почувствувате подобрување на финансиски план.

Сепак, ова не значи дека вашиот труд ќе биде залуден – кога-тогаш ќе има значително подобрување и финансиска добивка.

Најпрво напорната работа ќе ви помогне во други аспекти. Ќе ви ја зголеми самодовербата, но и ќе ве натера да ја воочите вашата вистинска вредност.

Можно е да имате поголеми трошоци во 2023 година, најверојатно поради деловни патувања, но и разни курсеви за доусовршување на вашите вештини.

Доколку сте студент, постојат големи шанси да го продолжите образованието настрана, што дополнително ќе придонесе за зголемените трошоци.

Во 2023-та целите на професионално поле ќе ви станат појасни, но и пореалистични. Ќе имате нови приоритети, а вашата упорност ќе ви помогне да направите значителен чекор напред.

Ќе имате и нови можности да ги покажете вашите квалитети, а доколку работите сами, годинава веројатно ќе најдете одличен бизнис партнер на кој вистински можете да се потпрете.

Генерално, важно е да бидете трпеливи на почетокот од годината бидејќи вашиот труд дефинитивно ќе се исплати.

Поради зголемените трошоци, препорачливо е подобро да ги менаџирате вашите средства и некој период да се воздржите од непотребно трошење, барем додека да почнете да ги чувствувате финансиските придобивки од вашиот труд.

Љубов

Во 2022 година ја сфативте важноста на врските, а во 2023-та ќе имате можност да ги исправите грешките во односот со саканата личност, но и сите блиски.

Ќе станете позрели, ќе ги земате превид туѓите потреби и нема да бидете себични како порано.

Промените на поле љубов ќе бидат корисни за вашиот личен развој и, генерално, ќе ви помогнат да станете подобра личност.

Ако сте во сериозна врска, 2023 може да биде годината кога ќе се одлучите на следниот чекор, особено во последните месеци.

Сепак, во првите неколку месеци од 2023-та, подгответе се и за несогласувања со партнерот.

Во критичните моменти немојте да се навраќате на минатото и старите проблеми, туку фокусирајте се на сегашноста, но и за иднината што ја планирате со партнерот.

Доколку сте во брак, несогласувањата можат да се одразат и на односот со родителите на партнерот.

Ако сте сингл, не очекувајте идеалниот партнер да „падне од небо“. Ќе мора вистински да се потрудите ако сакате да ја најдете сродната душа.

Почнете да излегувате почесто, дружете се со нови луѓе, па пробајте и онлајн состанување.

Но, дури и ако најдете добар партнер, немојте да брзате. Дајте си време да се запознаете со оваа личност и осигурете се дека имате барем слични очекувања и желби пред да ја официјализирате врската.

Најголеми шанси за нова љубов ќе имате по септември, па овој период дајте го најдоброто од себе.

Здравје

Слабоста и заморот што ги чувствувавте во 2022 можат да станат уште поизразени во 2023 година.

Најголемите „виновници“ ќе бидат стресот и многуте работни обврски.

Ако имате промени во работниот распоред, ова ќе има влијание и врз вашиот начин на исхрана, што може дополнително да ги влоши проблемите.

Лошата исхрана може да предизвика недостаток од одредени витамини и минерали, а стресот и физичката неактивност да бидат причина за болки во зглобовите.

Бидејќи нема да водите многу добра грижа за себе, многу веројатно е да се соочите и со проблеми со забите.

Но, не заборавајте дека можете да го спречите ова ако уште сега поработите на вашата организација.

Во текот на годината потрудете се да наоѓате време за одмор и вежбање, хранете се поздраво, и ќе избегнете многу од овие проблеми.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg