Дневен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

Дневен хороскоп за Овен - вторник, 3 октомври 2023

Не влегувајте во непотребни конфликти со луѓето што немаат исти соништа како вас. Импулсивноста може да ви претставува пречка, па затоа бидете внимателни што зборувате.

Обидете се да бидете попрактични со парите и направете план за штедење.

Ќе уживате во незаборавна атмосфера ако прифатите да играте по правилата на партнерот. Нема потреба да се плашите од силните емоции, ако сте сингл, можете само да добиете поголема емотивна стабилност.

Неделен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

Љубов Работа Здравје
5 4 4

2 до 8 октомври 2023

Љубов: Овните ќе влезат во период кога ќе им треба повеќе време за размислување, ќе бидат помалку социјални, а некои може сериозно да почнат да ја анализираат својата љубовна ситуација. Под посебен предизвик сте, особено ако вашата постојана врска е во криза. Некои ќе се најдат во емотивна дилема, на повидок се и тајни љубовни врски.

Работа: Овој период ќе придонесе за подобрување на односот со соработниците. Обидете се да најдете некој кој ќе ви одговори на многу прашања. Добро се согласувате со креативни луѓе кои се подготвени да влезат во приватен бизнис со вас. Потребна ви е целосна независност во работата, но одлични сте и во тимската работа.

Здравје: Се чувствувате добро, но во овој период може да имате повремени главоболки - најверојатно тоа се должи на промената на времето, но доколку тие зачестат, консултирајте се со лекар.

Совет: Бидете внимателни со необразованите луѓе.

Месечен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

октомври 2023

Работа: Поволната положба на планетите предвидува поповолна ситуација на професионален план. Во која било деловна област промените се забележливи во однос на минатиот месец, иако нема да има голем напредок. Поефикасно ќе работите во административната работа, на полето на трговијата може да имате поголема продажба, во самостојната работа повеќе клиенти. Работете смислено, планирајте, собирајте ресурси и бидете задоволни со зголемениот финансиски прилив. Сè уште треба да ги чекате признанијата што ги очекувате и заслужувате, но запомнете дека тие не се мерило за вашата вредност. Држете се до вашите принципи и бидете искрени, но на смирен и аргументиран начин.

Љубов: Доколку сте слободни, во овој период можете да закрепнете од минатите искуства и скршените срца. Размислете за минатите токсични врски и луѓето со кои сте ги имале и проширете ја вашата перспектива. Проширете го кругот на пријатели и познаници и посетете места каде што можете да сретнете некој со слични интереси како вас. Во партнерските односи, хармонијата се изразува во текот на октомври преку промени во поддршката, покажете трпение и разбирање кон партнерот и потпрете се на него кога се чувствувате нестабилно. Следете го вашиот емотивен живот со помош на дневник, тоа може да има терапевтски ефект врз вас и да ви помогне да ја зајакнете вашата врска.

Здравје: Овој месец вклучете се во длабока интроспекција, за да направите добри избори. Размислете за искуствата низ кои сте поминале за да стекнете појасен увид и да ја проширите вашата перспектива. Одржувајте го физичкото здравје со правилна исхрана и квалитетен сон. Прифатете го овој период на самосвест и холистичка благосостојба.

Годишен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

2023

Хороскопот за 2023 на Овните им ветува дека новата година ќе биде за помнење, со многу промени за кои не сте помислиле дека се возможни, а ќе имате спектакуларни скокови на поле финансии и кариера, но и љубов.

За најактивен период во годината ќе се смета јануари до јуни, тогаш ќе бидете најагилни, брзи, динамични и ќе направите другите во околина да мислат дека стојат во место, додека вие се движите со брзина на светлината кон целта.

Овните нема да имаат време за чекање другите да ги стигнат, ќе сакаат да направат сè во што е можно побрз рок, а на кариерно поле ќе заблескаат во март и април.

Финансиите ќе ви бидат исто така силна страна и нема нешто што ќе го замислите, а нема да го исполните. Финансиски бум може да очекувате од средината на октомври до средината на ноември.

Годината ќе донесе многу промени за Овните, кои ќе подобрат повеќе полиња во секојдневниот живот – од кариера и финансии до љубов и здравје.

Работа и финансии

Во текот на 2023, Овните ќе си уживаат во заслугите од трудот кој го вложиле минатата година на професионално поле. Освен загарантираните приходи од изминатиот период, ќе бидете во потрага по нови извори на приход.

Предвидувањата на хороскопот се дека 2023 ќе биде просперитетна година за Овните кои се бизнисмени, кои ги држат конците во свои раце, инвестираат или работат на берза и работата и бизнис активностите ќе им донесат добри профити.

Годината ќе биде идеална и за оние кои за првпат сакаат да се пробаат во нови бизниси, ќе имате можност да отворите нешто свое, патот ќе ви биде расчистен во првиот квартал од годината, а инвестициите ќе бидат исплатливи.

Овните во 2023 ќе бидат многу креативни и иновативни, нема во ниту еден момент да се остават со една здодевна работа, постојано ќе бидат во потрага по нешто ново и различно, ќе се трансформираат од секој аспект, благодарение на лекциите кои ги научиле.

Од Овните кои се вработени во компании ќе се очекува константност во резултатите со кои ќе ги воодушеват надредените на почетокот на годината, а ако имате нешто да кажете или да побарате повеќе за себе, 2023 е годината кога треба да го направите тоа.

Иако годината ќе ви донесе завидна финансиска состојба, немојте прекумерно да трошите на луксуз и потрудете се салдото на штедната сметка да не стигне до 0 до крајот на 2023.

Освен вашата заработка, многу Овни може да очекуваат да им бидат вратени некои позајмени пари или да добијат профит од некоја инвестиција која ја заборавиле.

Задоволството од трошење пари на саканите луѓе ќе ви биде посебно драго, но ако намерата ви е да потрошите пари за да придобиете некого, тогаш не се ни обидувајте, ќе се разочарате.

Љубов

Повеќето Овни во 2023 ќе се помират со романтичните разочарувања и ќе се фокусираат на сегашноста и иднината, без да се каат или страдаат по минатото.

Почетокот на годината ќе биде идеален период за емоционално придвижување и промени – ќе бидете понежни, романтични, комуникативни и опуштени, без да размислувате како ќе ви биде толкуван секој чекор.

Романтичните врски во 2023 ќе побаруваат од Овните поголема посветеност и обновена надеж, време е да ги поправите грешките од минатото, да ги залечите раните и да се впуштите во цврсти и стабилни односи.

Овие промени кај оние со сериозни врски може да резултираат со планирање на брак, запросување или можеби проширување на семејството, бидејќи повеќе не гледате место за турбуленции во љубовниот живот и сакате да се смирите.

Сепак, тоа не значи дека сите 12 месеци ќе течат како мед и млеко кај посериозните парови, напротив, годината може да започне со конфликти и недоразбирања, па Овните ќе мора да ја скротат својата доминантна природа и да пронајдат заеднички комфор и разбирање за да ја надминат кризата.

Помладите пак, и слободните Овни, ќе имаат сериозен избор на опции во периодот од февруари до април, некои од нив ќе седат на две столчиња, а други ќе размислуваат што е најдобро за нивната иднина.

Не е лесно да ја пронајдете сродната душа, па ќе мора да се потрудите, а добрите вести се дека некои родени во овој знак, истата ќе ја пронајдат во некој стар пријател, но ќе се најдете пред голем предизвик да одлучите дали сакате да се врзувате во овој период од животот.

2023 е годината кога Овенот многупати ќе се стави на прво место (и покрај тоа што нема да ги запостави потребите на партнерот или потенцијалниот партнер), ќе се запраша што сака од својот живот, кои му се потребите од љубовниот живот и ќе одбива да прифати компромиси кои не му одговараат на целите и замислите.

Здравје

Многу Овни ќе бидат во фаза на ментално закрепнување и пронаоѓање мир во 2023, но мора да знаете дека тоа не се случува преку ноќ, туку е процес кој може да биде предизвикувачки, но треба да пронајдете убавина и во него.

Потребно е да воспоставите поголем баланс помеѓу одморот и интензивниот труд кој го вложувате на различни полиња од животот.

Обрнете повеќе внимание на сигналите кои ви ги дава телото и не се противете на редовни прегледи за да избегнете да ја научите лекцијата на потешкиот пат.

Ова е годината кога на своја кожа ќе почувствувате дека здравјето е најважното нешто што мора да се чува и мора да го ставите на прво место, а е единственото нешто што не се купува со пари.

Астрологијата советува да се посветите на лесни вежби, редовна физичка активност во природа, медитација и други активности кои ќе ве релаксираат и ќе воспостават баланс во телото.

Во 2023 нема простор за стресови, научете како да ги игнорирате, време е за промени во навиките на исхрана и внесување поздрави животни ритуали и одржување на здраво тело и дух.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg