Хороскоп за Рак


Дневен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Дневен хороскоп за Рак - четврток, 23 мај 2019

Денес моралот ќе ви биде ставен на тест, внимавајте на кого се доверувате и што откривате. На работното место фокусирајте се и бидете прецизни, ако сакате подоцна да избегнете проблеми со надредените. Во љубовта имате желба за стабилност и хармонија. Не се согласувајте на нешто привремено.

Неделен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Љубов Работа Здравје
5 4 4

20 до 26 мај 2019

Љубов: Дискретноста и интимноста ќе ви бидат главните обележја и критериуми по кои ќе се раководите во животот овие денови. Можеби на саканата личност ќе ѝ одите на нерви затоа што кога таа ќе сака да излегува, вие повеќе ќе сакате да останете дома. Бидете малку поотворени за друштво.

Работа: Ќе изгледа како сите нешто да одолговлекуваат, но вам не ви се чека. Едноставно ќе знаете дека коцките се редат со поголема брзина, а вие ќе треба да се адаптирате најдобро што знаете. Тоа ќе оди лесно со малку самоконтрола. Приликите се тука.

Здравје и совет: Кога е во прашање здравјето, можни се проблеми со варењето, стомакот ви е чувствителен. Потрудете се да поведете повеќе сметка околу исхраната и внесувањето на течности. Одете на својот омилен спорт.

Месечен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

мај 2019

Работа: На почетокот од мај избегнувајте каква било работа, освен слободни активности, само тоа ќе ви оди од рака. Се друго ќе ви биде отежнато, особено нешто што е поврзано со партнерство, јавност или големи проекти. Избегнувајте тајни финансиски трансакции и инвестиции во областа на услугите затоа што на тоа поле ќе имате тешкотии кои може да ви донесат загуби. Околу средината на месецот ќе имате можност за подобрување на односите со соработниците. Ќе имате плодни идеи како да постигнете поефикасна координација во тимската работа. Неопходно ќе биде повеќе внимание да обрнете на вашите деловни партнерства затоа што во една заедничка работа ќе дојде до несогласувања со другата страна што ќе предизвика застој во развојот на тој проект. Од вас ќе се бара добро чувство за наоѓање на компромисно решение за да постигнете согласност. Ќе соработувате со разни институции, социјални служби, невладини организации, финансиери и добавувачи. Поради зголемениот обем на работата се чувствуваат под притисок, особено од страна на претпоставените. Тоа ќе ве прави склони кон избрзани реакции и побрзо трошење на енергија, па лесно ќе се заморувате. Кон крајот од месецот ќе остварите стабилна заработка. Невработените Ракови ќе бидат во можност да добијат привремена или хонорарна работа во областа на трговијата со прехранбени производи, како што се маркети и слично.

Љубов: Во првата декада нема да можете да се согласите со партнерот околу заедничките цели. Двајцата нема да сакате да попуштите и нема да бидете подготвени за дијалог. Тоа ќе доведе во тензични односи и заладување помеѓу вас. Избегнувајте кавги. Во втората половина на мај ќе успеете да ги подобрите односите со партнерот и преку разговор и повеќе разбирање да постигнете договор околу она што ви е важно во наредниот период. Нема да изостане заемната поддршка. Ќе сакате забави, заеднички излегувања и дружење со пријателите. Ако сте слободни првата половина на мај ви носи неуспех и разочарување во обидот да привлечете некоја личност која ви се допаѓа. Вашата симпатија нема да обрнува внимание на вас и ќе влезе во врска со друга личност. Кон средината на месецот ќе запознаете некого преку заеднички пријатели и по неколку излегувања ќе сфатите дека сте создадени еден за друг. Малку повозрасните Ракови ќе запознаат личност со која ќе може да го споделат своето мислење и ставови за многу работи. Ова познанство полека ќе се движи кон емотивна врска, но бидете трпеливи.

Здравје: Во мај се можни некои тегоби со органите за дишење, особено кај оние Ракови кои се алергични на полен или имаат хроничен бронхитис. Ќе бидете чувствителни на стрес, па добро би ви дошла секојдневна психофизичка релаксација и доволно одмор. Ако сте во можност одете во природа на излет, во планински предели.

Годишен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

2019

Ако претходно немавте среќа при продажба на имот, во 2019-та може повторно да се обидете, бидејќи ќе имате одлични шанси за продавање, но и купување нови вредни работи.

Во текот на годината ќе забележите дека се создаваат одлични односи со членовите на семејството, а тоа ќе ви предизвика чувство на задоволство и атмосферата во вашиот дом ќе биде оптимистична и хармонична.

Оние кои се во врска, може да очекуваат брак, а ако сте во брак, големи се шансите за зголемување на членовите во семејството, што дополнително ќе внесе радост во домот.

Во 2019-та ќе сфатите што значи напорна работа, бидејќи ќе бидете фокусирани кон искористување на сите ресурси за постојано напредување и постигнување одлични резултати.

 

Работа и финансии

Оваа година ветува раст и ширење на професионалните можности на Раковите, а периодот од април до октомври ќе се покаже како многу плоден, вклучувајќи унапредувања и зголемување на заработувачката.

Во текот на овие месеци, зграбете ги сите шанси, бидејќи подоцна не знаете што ќе ве очекува, па искористете го времето правилно додека кариерата ви цвета.

Ако планирате промена на работата, од септември до октомври е идеален период за таков чекор, а на претприемачите им се препорачува да не носат големи одлуки во периодот од мај до август и да преземаат мали чекори.

Што се однесува до финансиите, може да се соочите со неколку порази, но и падови, па затоа е паметно да штедите за сигурна иднина и да бидете внимателни со финансиските планови.

Првите 4 месеци од годината ќе бидат погодни за инвестиции, но понатаму избегнувајте било какви влогови, бидејќи може да бидете и измамени.

 

Љубов

2019-та ќе се покаже одлично на љубовно поле, а ќе забележувате константно подобрување во односите.

Ќе бидете во постојана позитивна комуникација со партнерот, а ќе можете повеќе да ги разбирате меѓусебните чувства, бидејќи емоционалната врска помеѓу двајцата ќе се зајакне во текот на годината.

Лесно ќе се одвиваат заедничките планови, ќе добивате поддршка во секое поле и ќе успеете да ги надминете сите претходни проблеми и разлики во врската.

Постои можност за започнување љубовна афера на работното место или пак обновување на старата љубов, што е одлична шанса за слободните, но зафатените Ракови да се држат настрана од ваквите ситуации.

 

Здравје

Во 2019-та максимално избегнувајте ментални напори и фокусирајте се повеќе на здравјето, бидејќи вашата прекумерна работа и оптоварување може негативно да влијае на состојбата.

Задолжително земајте одмори по напорни периоди да се опуштите и освежите, како и за да се ослободите од стресот.

Внимавајте во стресните периоди да не се потпрете на прекумерното јадење, што може да доведете до здебелување.

Хранете се добро, вежбајте и одржувајте физичка активност и избегнувајте брза и масна храна.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

Најнови игри