Дневен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

Дневен хороскоп за Близнаци - среда, 28 септември 2022

Ќе бидете преплавени со обврски, но не се форсирајте и оставете нешто за утре. На работното место ќе имате поголема слобода, а ова ќе ви помогне да најдете решение за проблем што ве мачи веќе некое време. На поле љубов вашата самодоверба расте и постепено се ослободувате од сите сомнежи. Ако сте сингл, најдобро не донесувајте важни одлуки.

Неделен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

Љубов Работа Здравје
5 4 4

26 септември до 2 октомври 2022

Љубов: Ќе имате успех и добар период, крајот на неделата може да биде особено романтичен. Ова е недела во која ќе имате многу убави моменти и задоволства. Оние кои се слободни на прагот се на нова љубов или смирување со поранешниот партнер. Сепак, не ветуваjте го она што не можете да го исполните.

Работа: Во добар период сте, кога можете да имате многу успеси и добра заработка. Бидете упорни и не губете го ентузијазмот што ве држи во моментов. Можеби треба да размислите за убав одмор. Доколку се занимавате со приватен бизнис и имате намера да започнете нов бизнис со странци, почекајте да видите кој е нивниот предлог.

Здравје: Енергијата ви паѓа на дневна основа - ви треба повеќе сон, наместо повеќе храна. Направете ги потребните промени во вашата дневна рутина за да направите баланс.

Совет: Побарајте соодветна рекреација за вас.

Месечен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

септември 2022

Работа: Чувствувате голем стрес. Нема да можете да ја напуштите работата и да се одморите, но ќе мора да почекате да помине летото. Добро би било неработните денови барем да ги поминете дома и да спиете што повеќе, за да имате доволно сила да ги остварите сите обврски. Иако некои работи ви изгледаат претешки, до крајот на месецот успевате да ги завршите сите задачи, да ги платите сметките и неплатените долгови и да запловите во есента спокојно и растеретено. Тоа ќе ви донесе доза на самодоверба и способност да се движите напред. Невработените Близнаци ќе можат да добијат ново вработување во областа на комуникациите, трговијата, образованието, маркетингот и медиумите.

Љубов: Многу Близнаци во овој период ќе одлучат да го прекинат бракот или врската, бидејќи не се чувствуваат добро во таа врска. Реакциите можат да бидат избрзани, па затоа е добро прво да размислите и да не брзате со одлуките. Слободните Близнаци имаат можност да запознаат интересни луѓе, како на работа, така и навечер. Можно е да ви се допадне личност од странство, која живее далеку од вас. Размислете дали сте подготвени за врска на далечина. Во втората половина на август ќе се појават чувства и спонтано ќе започнете емотивна врска која во иднина ќе се покаже како хармонична.

Здравје: Проблемите со болките во нозете ќе бидат многу изразени кон средината на месецот, одморете се колку што можете. Во првата половина на септември ќе бидете оптоварени и изложени на стрес, кој ќе предизвика дигестивни и психосоматски нарушувања. Одмарајте се повеќе.

Годишен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

2022

Близнаците се еден од оние хороскопски знаци за кои 2022 не носи премногу турбуленции, но се очекуваат создавање семејство, финансиски приливи и драстични промени во физичкиот изглед. 

2022 ќе ги освежи и заживее сите полиња од животот на Близнаците – љубовта, страста и забавата ќе го доживеат својот пик.

Што се однесува до финансиите, Близнаците конечно ќе доживеат стабилност.

Но, 2022 е исто така и година кога тие ќе мора да подобрат многу аспекти во нивниот живот.

Планетите ќе им бидат наклонети на припадниците на овој знак на 29-ти април, кога ќе ви се остварат сите соништа.

Учење во странство, нова работа, унапредување или крунисување на љубовта – оваа година ќе ви ги исполни желбите.

Работа и финансии

Хонорарните работни ангажмани ќе се таложат во првите 11 месеци, па нема да имате проблем со дополнителниот прилив, дури ќе мора нешто и да одбиете.

Искористете ја оваа прилика за да ја наполните банкарската сметка, вашиот труд очигледно се вреднува, па работете напорно за да заработите, а потоа заслужено да одмарате.

Дополнително, околностите ќе бидат идеални и за учење некои нови вештини кои може да ги искористите за работа на страна или усовршување на работната позиција.

Близнаците оваа година лесно ќе напредуваат, а колку повеќе труд ќе вложат во зголемување на амбициите, толку повеќе ќе имаат корист – задоволство и финансии.

Ова е годината кога дури и хобито може да се претвори во работа, па ако имате некакви идеи и замисли, побарајте помош и совети од искусни луѓе и тргнете по вашите соништа.

Невработените ќе имаат многу можности за аплицирање на нови работни место и нема да имаат проблем да си најдат нова работа.

Љубов

Романсата оваа година ќе го доживее својот врв. Близнаците кои се во љубовна врска сериозно ќе размислуваат за заедничка иднина со партнерот и за создавање семејство.

Оние кои веќе се оствариле во улогата на сопруг/а и родител, ќе го вреднуваат значењето на своето семејство и моментите минати заедно.

Се отвораат можности за многу патувања, прослави, заедничка дружба и забава.

Близнаците ќе имаат одлична комуникација со партнерите, ќе размислуваат како да си ги читаат мислите и ќе планираат заедно да го освојат врвот – едноставно ќе имате љубов од бајките.

2022 ќе биде значајна и за она што се обидувате да станете – Близнаците ќе еволуираат во сериозна личност, што нема да биде лесно, но животните партнери ќе им ја пружат целата своја поддршка за личниот напредок.

Оние кои не се во љубовна врска, ќе може да очекуваат изненадувања од поранешните партнери.

Ставете ги добро на вага сите предности и слабости, направете процена дали сакате да се впуштите во таква авантура, од вас зависи дали ќе ги прифатите во вашиот живот.

Како и да е, со сигурност ќе уживате во романтични состаноци и експлозивни ноќи исполнети со страст.

Здравје

Здравјето на Близнаците се очекува да се подобри во 2022.

Ако постојано сте посакувале да намалите/зголемите тежина, ова е годината кога тоа ќе ви се исполни, па консултирајте се со експерт уште на почетокот на годината.

До крајот на ноември очекувајте драматични резултати од вашата напорна работа на себеси.

Добросостојбата ќе ви биде најважна за надминување на многу проблеми предизвикани од стрес, си го давате потребното време за закрепнување во мир.

Ќе ви годат активности и дополнителни терапии, масажи, танци и слични задоволства кои влијаат позитивно на здравјето.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg