Дневен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Дневен хороскоп за Скорпија - среда, 4 октомври 2023

Денот ќе го поминете во променливо расположение и тоа е видливо за сите околу вас. Ќе успеете да се ослободите од некој проблем што долго време ве измачува само ако бидете целосно истрајни.

На работното место ќе работите напорно, а можно е да добиете и понуда за унапредување.

Конечно размислувате за критиките што подолго време ги добивате на љубовен план. Обидете се да останете смирени и да научите нешто од сопствените грешки.

Неделен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Љубов Работа Здравје
5 4 4

2 до 8 октомври 2023

Љубов: Скорпиите оваа недела влегуваат во период кога ќе бидат романтични и ќе сакаат да поминуваат повеќе време со личноста која им значи. Новите контакти ќе бидат почести и некому може да донесат нова љубов. Доколку сте слободни, социјалниот живот ви носи одлични можности за нови познанства.

Работа: Во овој период може да добиете неколку деловни понуди кои можат да изгледаат одлично, доколку треба да ја завршите работата во одреден период, кој може да биде прилично краток. Во спротивно, бидете многу внимателни, бидејќи тоа може да биде работа што нема да ви се исплати или нема да ветува како што ви се чини.

Здравје: Ако веќе некое време го одложувате одењето на лекар, соберете сили и отидете. Обидете се да пешачите што е можно повеќе и не заборавајте на редовното внесување витамини.

Совет: Опуштете се преку спорт и рекреација.

Месечен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

октомври 2023

Работа: Овој период е добар да се фокусирате на кариерата. Планетарните влијанија се во ваша корист и може да се најдете пред возбудливи можности. Можеби ќе ви биде понудена работа или заслужено унапредување. Алтернативно, Универзумот може да ве поттикне да започнете сопствен бизнис. Доколку активно барате работа, поврзете се со луѓе од вашето професионално поле и присуствувајте на релевантни настани. Вашата решителност и напори можат да донесат плодни резултати во вашата кариера. Ѕвездите сугерираат дека мудрите инвестициски одлуки би можеле да донесат финансиска стабилност во иднина. Оние кои се занимаваат со приватен бизнис ќе бидат во добивка.

Љубов: Во октомври срцето е полно со потенцијал за Скорпиите. Ако сте сингл, ѕвездите покажуваат дека би можеле да запознаете некој посебен кој би можел да се поврзе со вас на најдлабоко ниво. Имајте отворен ум и срце додека ги истражувате романтичните можности пред да се посветите на сериозна врска. Во партнерските односи ќе ги имате сите можности да ги решите старите и да спречите нови недоразбирања, преку искрена и отворена комуникација. Прифатете ја ранливоста и споделете ги чувствата со вашата сакана личност за да поттикнете подлабока емоционална врска. Имајте доверба во партнерот и доверете му ги вашите стравови и несигурности, примете ја неговата утеха и слушајте ги неговите совети.

Здравје: Вашата физичка и ментална благосостојба се во добра форма овој месец, но не заборавајте да се грижите за себе. Погрижете се да спиете мирно и да јадете урамнотежена и здрава исхрана за да го одржите нивото на енергија. Редовното вежбање може дополнително да го подобри вашето целокупно здравје и вашето расположение.

Годишен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

2023

За Скорпиите, 2023 ќе биде фантастична година, и тоа на секое поле. Ќе си ја подобрат финансиската состојба, ќе го зајакнат односот со партнерот и ќе бидат мотивирани да направат позитивни промени во секојдневните навики кои значително ќе им го подобрат животот. Но, ќе мораат да воспостават подобра рамнотежа помеѓу професионалниот и приватниот живот. 

Годината ќе ви почне со многу забава. Ќе присуствувате на многу настани и ќе имате можност вистински да уживате и да се забавувате.

Кон крајот на јануари можно е да треба да се навратите на проблем од минатото или некоја недовршена обврска која повеќе нема да можете да ја одложувате.

Во текот на годината ќе бидете многу попродуктивни, но и многу попопуларни.

Ќе надминете многу пречки и конечно иднината ќе почне да ви изгледа светла.

Иако првата половина од годината може да ви биде стресна, во втората половина ќе владее хармонија.

Всушност, последните неколку месеци од годината можат да бидат некои од најдобрите и најпродуктивните од вашиот досегашен живот.

Сепак, ни стресниот период нема да биде нешто многу лошо или нешто со коешто не можете да се справите.

Иако некои планови ќе бидат неуспешни и некогаш ќе чувствувате дека другите сакаат да ви наштетат, сето ова се работи кои брзо ќе ги пребродите.

Генерално 2023, ќе биде фантастична година за вас во скоро секој аспект. Па, потрудете се да го искористите ова максимално.

Работа и финансии

Од финансиска гледна точка, 2023 ќе биде мошне добра година за вас. Ќе ја зголемите заработката, а можно е да најдете и други извори на приход покрај моменталната работа.

Кон средината на годината ќе имате можност да реализирате некоја бизнис идеја која ветува многу.

Вашата интуиција нема да ве лаже и ќе ви помогне да се придвижите во вистинската насока.

Сепак, поголемата заработка ќе значи и повеќе обврски.

Финансиската состојба ќе ви овозможи да си дозволите уживања како патувања, облека и многу работи што ги посакувате, но ќе ја платите и цената за тоа.

Можно е да се соочите со непредвидливи проблеми или преголеми барања од надредените. 

Во оваа ситуација ќе биде клучно да воспоставите рамнотежа. Не треба да го запоставите приватниот живот на сметка на професионалниот, но и обратно.

Добрата финансиска состојба ќе ви даде и можност да бидете дарежливи, па во 2023 година со задоволство ќе им помагате на помалку среќните.

Љубов

Ако сте во врска, на почетокот од годината ќе го подобрите односот со партнерот.

Сепак, до април можно е да се јават конфликти кои нема да можете да ги игнорирате. За да ги надминете, ќе треба да ја погледнете ситуацијата од перспективата на партнерот и добро да размислите за вашите постапки и грешки.

Во летните месеци можно е да се јави носталгија, особено ако сте сингл - ќе идеализирате некој поранешен партнер.

Но, ќе морате да ги оставите старите врски во минатото и да се фокусирате на вашата сегашност.

2023 година ќе ви даде можност да се помирите со минатото, но и да се ослободите од чувството на вина. Партнерот ќе ви прости за досегашните пропусти, но и вие ќе му простите нему.

Ако сте во сериозна врска, по септември ќе почнете да се фокусирате на заедничкиот дом, а можно е да почнете да размислувате и за проширување на семејството.

До крајот на годината можат да настанат драстични, но мошне добри промени во односот со партнерот.

Ако сте сингл, годинава нема да ви недостасуваат додворувачи и авантури.

Сепак, некои од овие додворувачи можно е да се обидат да ги преминат вашите граници, па бидете внимателни.

Главно, 2023 година ќе биде мошне добра и на поле љубов, без разлика на вашиот статус.

Здравје

2023 дефинитивно е одлична година за вас бидејќи ќе се ослободите и од многу проблеми со здравјето.

Уште на почетокот од годината ќе почнете да чувствувате подобрување, но ќе мора да обрнете повеќе внимание на менталното здравје.

Стресот и натрупаниот распоред поради многуте работни обврски ќе остават некои последици, но со добра организација ќе можете да ги избегнете.

Кон средината на 2023 можно е да се јават мали проблеми со дигестивниот систем, а токму ова ќе ве мотивира да направите промена во секојдневните навики.

Ќе почнете да се храните поздраво, ќе почнете да вежбате, па ќе се чувствувате исто како на почетокот од годината.

Само ќе треба да се потрудите да ги задржите добрите животни навики и нема да се соочите со никакви сериозни здравствени проблеми до крајот на 2023-та.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg