Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg
Вистинските вредности не се промениле. Сеуште е најдобро да си искрен и чесен, да правиш колку што можеш повеќе од она што го имаш, да те усреќуваат малите задоволства и да имаш храброст кога нештата ќе тргнат наопаку.
Лора Ингалс Вајлдер (1867-1957)