Дневен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Дневен хороскоп за Рак - сабота, 13 август 2022

Задоволство ви е да помогнете на пријател во неволја или кој има потреба од вас. Сепак не заборавајте и себеси да си дадете одмор. На љубовно поле дојде време работите да се обелоденат. Ќе имате способност лесно да ја откривате вистината кога се сомневате. Разговарајте за проблемите.

Неделен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Љубов Работа Здравје
5 4 4

8 до 14 август 2022

Љубов: Многу сериозни ситуации бараат многу сериозни решенија. На вас е да ја донесете одлуката, а тоа прави да се чувствувате прилично одговорни. Колку и да ве кочи ова чувство, сега не можете да го избегнете. Слободните припадници на знакот би можеле да започнат значајна љубовна врска.

Работа: Целосно сте ангажирани и малку исцрпени, но сепак тешко дека ќе си дозволите момент на одмор. Обидете се да останете будни и доволно објективни. Не дозволувајте да ве понесат желби кои немаат врска со реалноста. Тоа е лесен начин да се излезе од комплицираната ситуација.

Здравје: Грижете се за вашето тело, бидејќи тоа ќе ви донесе самодоверба и задоволство. Во спротивно, ќе страдате од физичките последици од стресот.

Совет: Не дозволувајте ситниците да ве исфрлат од колосек.

Месечен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

август 2022

Работа: Во првата декада од август ќе наидете на доцнење и проблеми со платежните трансакции. Некои важни трансакции ќе бидат одложени. Во односите со соработниците ќе наидете на несогласувања околу распределбата на обврските и профитот. Од 11-ти август работите стануваат подобри, а од средината на август ќе имате успех на полето на економијата и приватниот бизнис. Во третата декада од август ќе имате директни инвестиции во важни бизниси кои ќе се исплатат повеќекратно. Во исто време, избегнувајте ризични и тајни канали за финансирање. Невработените Ракови ќе можат да се вработат во областа на менаџментот, здравството, прехранбената индустрија и инженерството.

Љубов: Оние што се во врска на почетокот на август, ќе доживеат заладување на односите со саканата личност и меѓусебно дистанцирање. Причината ќе биде во заедничките финансии. Во втората половина на август ќе има повеќе забава, исполнување на меѓусебните желби, повеќе меѓусебна поддршка и тоа ќе придонесе за стабилноста на вашата емотивна врска. Доколку сте слободни, почетокот на август ви носи незадоволство од вашиот емотивен живот и од луѓето околу вас. Ќе почувствувате потреба сами да отпатувате некаде и да запознаете некој кој се разликува од повеќето луѓе што ги познавате. Во втората половина на август ќе сретнете личност со која некогаш сте биле блиски и која долго време не сте ја виделе. Повторно ќе има силна привлечност меѓу вас и ќе влезете во емотивна врска која овојпат може да се покаже како стабилна и долга.

Здравје: Во првата половина на август можни се проблеми со респираторните органи. Во втората половина на август ќе се чувствувате нешто подобро, но вашето здравје сепак ќе биде променливо и чувствително. Движете се повеќе и останете во природа секогаш кога имате доволно време. Избегнувајте изложување на силно сонце и користете крем за заштита.

Годишен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

2022

За родените во знакот на Рак, 2022 ќе дојде со значајни промени, посебно во сферата на љубовта и кариерата, каде ќе се случат спектакуларни скокови, a многумина може да се усреќат со долгоочекувано бебе или некој значаен медицински третман.

Според хороскопот, оваа година Раковите ќе уживаат во загарантирани успеси, кои ќе ги одведат до највисоките врвови и ќе им помогнат да пораснат во сите полиња.

До септември треба да се затворат неколку одлучувачки фази, од кои ќе зависи финансискиот комфор.

Раковите ќе бидат многу среќни годинава, а ќе имаат и шанси нивниот успех да го крунисаат со награди.

Почнувајќи од 29-ти јануари ќе бидете послободни, поодлучни и ќе имате поголема контрола над животот и активностите, а ќе комуницирате појасно.

Ретроградниот Марс од 20-ти октомври ќе донесе импулсивност во вашиот живот и ќе дејствувате без размислување, а ќе ви наврати во животот и некои минати случувања.

Работа и финансии

Можеби во 2022 банкарската сметка нема непрекинато и забрзано да се зголемува, но токму тоа ќе ве научи дека не ви се потребни многу пари за да имате среќен и исполнет живот.

Повеќето активности во кои ќе уживате во текот на годината чинат многу малку пари.

Ќе станете посвесни за сопствениот буџет, подобро ќе ги менаџирате финансиите и повеќе време ќе посветувате на хобија наместо на излегување на луксузни места.

Овој период ќе трае до есен 2022, а се очекува да направите некои финансиски стратегии кои ќе ви ја обезбедат иднината.

Напорната работа која ќе ја завршите во првата половина на годината, ќе ви донесе корист во втората.

Можни се неочекувани и ненадејни шанси за промена на работата или на улогата која ја имате.

Ова ќе ви биде отскочна штица, која ќе води кон поголеми професионални достигнувања во годината по 2022.

Затоа Раковите треба да останат флексибилни и отворени за понуди, гледајќи ги долгорочните цели и бенефити, како и да бидат во тек со нова технологија и работни методи, бидејќи се очекуваат брзи и чести напредувања.

Немојте да дозволите стравот од промена или од непознато да ве задржи во место. Не ги сфаќајте лично критиките, искористете ги да станете подобри.

Љубов

2022 крие интересни изненадувања за родените во знакот на Рак, но ќе се соочите со некои дилеми.

Независно дали сте во романса или не, се очекува некој од минатото да ви се вмеша во љубовниот живот.

Оваа личност е сосема неочекувана, но со сигурност ќе ви го разгори срцето и ќе ве стави на мисла. Ќе треба да направите тежок избор.

Во љубовните односи на Раковите кои се зафатени ќе владее тензија, но и многу страсни моменти. Од втората половина на годината, ако ги издржите сите препреки, се очекува враќање во нормала.

Слободните Ракови ќе чувствуваат потреба за промени во животот, а ова ќе ги направи поактивни и ќе им ја активира забавната страна.

Многу излегувања, забави, дружење, запознавање со нови луѓе и доживување нови искуства се на агендата за 2022.

Шансите се големи за започнување романтична врска со некого за кого сте сонувале долго време.

Здравје

2022 е среќна година и на поле здравје. Ѕвездите се наклонети за некои Ракови кои се соочувале со проблеми, да се изненадат со збогатување на семејството со бебе кое долго го посакувале.

Други пак, може да ја добијат шансата на животот, преку некој медицински третман што претходно бил невозможен за нив.

Ќе се случуваат чуда во текот на оваа година.

Грижете се за вашето здравје, правете редовни контроли и не оставајте ништо на случајност.

Во меѓувреме, избегнувајте стресни ситуации и живејте го животот со полни гради.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg