Хороскоп за Риби


Дневен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Дневен хороскоп за Риби - вторник, 18 јануари 2022

Ако периодов чувствувате замор и немате воопшто енергија, добро би било да направите некои промени во начинот на исхрана. На работното место ќе го подобрите односот со колегите, но само ако сте покомуникативни и поотворени со нив. Ако сте во врска, разговорот со близок пријател ќе ви помогне да воочите некоја грешка во вашиот однос кон партнерот.

Неделен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Љубов Работа Здравје
5 4 4

17 до 23 јануари 2022

Љубов: Новите љубовни предизвици ги очекуваат не само слободните претставници на знакот, туку и оние Риби кои се во врска. Можни се бурни емотивни изливи. Ако сте слободни, погледнете околу себе, можеби токму тука е личноста која ја посакувате, но сѐ уште не ја препознавате.

Работа: Раководени со сопственото искуство остварувате само делумен успех. Другите повеќе ја контролираат ситуацијата на работа. Ако сакате успехот да биде комплетен, најважно е да се изборите со суетата, вашиот главен непријател. Повеќе внимание посветете и на работата и конвенционалноста.

Здравје: Добро се чувствувате, а дружењето и разговорот со блиските луѓе ќе ви донесе сознанија од кои ќе ви олесни. Внимавајте на исхраната, ако треба започнете со диета.

Совет: Направете нешто за вашата кондиција.

Месечен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

јануари 2022

Работа: Некои од вас почнале со дополнително усовршување. Јануари е добар месец за почетоци на деловното поле. Ако планирате да ја менувате работата размислете во текот на јануари за опциите кои ви се нудат и како можете да ги искористите на најдобар можен начин. Некои од вас ќе имаат прилика за работа во странство. Немојте да бидете несигурни, искористете ги поволните прилики и зацврстете ја вашата финансиска состојба. Поставеноста на планетите ќе ви помогне да обновите соработка со една личност на висока положба, која сте морале да ја запрете во изминатиот период поради разни пречки и проблеми. Невработените Риби ќе имаат поволни можности да се вработат во областа на финансиите, економијата, хемиската индустрија, архитектурата и како консултанти.

Љубов: На Рибите почетокот од месецот им носи помали турбуленции во љубовниот однос. Партнерот е нервозен и посветен на кариерата, што може да ве нервира во текот на празниците. Пронајдете компромис, излезете со семејството и со пријателите и обидете се да се забавувате. Во третата декада од јануари ќе ги надминете недоразбирањата и ќе бидете отворени кон партнерот. Ќе му ги доверите вашите грижи и ќе ја имате неговата поддршка.  Слободните Риби се насочени кон своите потреби и желби во текот на јануари. Ќе си угодувате и постојано ќе имате насмевка на вашето лице. Заслуживте убав месец после неколку напорни случувања во изминатата година.

Здравје: Вашата грижа за здравјето ќе биде видлива во текот на јануари. Ќе практикувате физички вежби и секојдневна психофизичка релаксација. Ќе шетате на свеж воздух во природа, секогаш кога ќе можете. Здраво ќе се храните и редовно ќе се одмарате. Јогата или некој вид на медитација ќе ја зајакнат вашата отпорност на стрес. Ќе бидете во добра кондиција.

Годишен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

2022

Според хороскопот, 2022 е годината кога Рибите треба да се пуштат во акција и да се ослободат од пасивноста, знаете што сакате да постигнете, а среќата ќе ве прати за да успеете.

Финансиите многу полесно ќе доаѓаат кај Рибите во текот на оваа година, а се очекува голем дел да се искористат на патувања.

Но, еден совет на кој ќе бидете благодарни – не се фалете колку пари имате, не го сакате тоа.

Сепак, не можете да влијаете на гласините, па ќе имате можност и да видите кои ви се вистински пријатели, а со кои лажни пријатели ќе треба да се збогувате.

Рибите ќе искусат мноштво можности за раст – лично, финансиски, емоционално и духовно, здравјето ќе им биде одлично, а изгледот уште подобар.

Работа и финансии

Конечно Рибите имаат можност да прочитаат добри вести. Заслужувате година во која нема да имате препреки и ќе можете да дишете слободно без да размислувате дали ќе врзете крај со крај.

Се очекува да направите идеални договори кои ќе ви донесат приход, но ова нема да бидат лесни пари, ќе мора да го искористите интелектот и да направите некаква жртва.

Но, едно е сигурно, вашите финансиски заслуги ќе бидат огромни и нема да зажалите за целиот труд што сте го вложиле во целиот изминат период.

Многу претставници на знакот ќе доживеат успех во дополнителната работа, со скратено работно време. Тоа ќе им донесе значајни дополнувања во финансиите.

Оние кои имаат некаков талент, како готвење, занимавање со козметика или уживаат во креативност, може да си отворат приватен бизнис.

Ќе добивате голема поддршка што и да одлучите да правите, но едно е сигурно – што и да работите, ќе напредувате.

Време е да истражувате нови кариерни патеки и да достигнете нови професионални врвови.

Љубов

Новата година ќе ви овозможи нов почеток во животот, посебно на љубовно поле.

Ќе имате бројни шанси да иницирате голема лична промена, која позитивно ќе влијае и на љубовниот живот.

Полето на љубовта функционира совршено во наредните 12 месеци, нема да има никакви проблеми во односите на оние кои ја пронашле својата сродна душа.

Заедно ја планирате иднината и точно знаете што сакате да постигнете во наредниот период.

Планирајте многу патувања, забава, прослави и интимни моменти во кои ќе се посветите само на вас двајца.

Доколку сте влегле во новата година со несреќна врска во која партнерот ја има контролата над вас, сега е моментот кога треба да избегате оттаму и да го пронајдете својот посреќен пат.

Доколку пак, со оглед на сите случувања сте ја изгубиле вербата во љубовта, во 2022 се очекува да запознаете некој кој ќе ви ја поткрене возбудата на ова поле.

Ако сте слободни и барате сродна душа, 2022 е годината која ќе ви даде најдобри шанси да најдете некој со кого ќе се разбирате и само со поглед.

Во вас се крие голем романтичар и секој би посакал да може да ве има, потрудете се и вие да најдете личност која ќе го заслужи вашето срце.

Здравје

Рибите во 2022 ќе може да се пофалат и со одлично здравје и виталност.

Правите сѐ според правила, па годината ќе ви биде посветена на грижење за здравјето.

Од редовни контроли, до здрава исхрана и активности кои позитивно влијаат на вашето физичко и ментално здравје.

Имате зголемени обврски, па не сакате да дозволите тоа да ви се одрази на здравствената состојба – рутините ќе ви значат многу.

Може да бидете посклони кон повреди како истегнување, па одржувајте го телото во форма.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри