Дневен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

Дневен хороскоп за Девица - сабота, 13 август 2022

Превисоко ги поставувате критериумите, мора да разгледате наоколу и да се вратите во реалноста. Потпирајте се само на себеси кога станува збор за постигнување некои лични цели, не очекувајте ништо од никого. На љубовно поле подобро е да најдете компромис отколку да ризикувате да дојде до експлозивна ситуација.

Неделен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

Љубов Работа Здравје
5 4 4

8 до 14 август 2022

Љубов: Девиците ќе почувствуваат потреба да се посветат на семејните настани оваа недела, но можат да бидат понапорни за партнерот, па врските ќе зависат од нивното однесување. Слободните припадници на знакот повеќе ќе се дружат и ќе имаат повеќе шанси за трајни познанства и нови емотивни врски.

Работа: Вашите амбиции се високи, но засега се чини дека сѐ е на чекање. Полека, не грижете се, облаците ќе почнат да се оддалечуваат од вашето небо и ќе ја видите вашата ѕвезда водилка. Така Девиците конечно ќе можат да дишат. Вие го завршивте својот дел, остатокот треба да го препуштите на другите, сакале или не.

Здравје: Падот на енергијата и заморот ќе го избегнете со почитување на ритамот на денот и ноќта, обврските и слободното време, активностите и релаксацијата. Движете се повеќе и пијте доволно течности.

Совет: Покажете ја способноста за дипломатски одговори.

Месечен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

август 2022

Работа: Ќе се соочите со интриги на работа и лоши односи со колегите од работа и претпоставените. Ќе ви недостига професионална и финансиска поддршка за реализација на важни работни задачи. Измамата зад вашиот грб може сериозно да ја загрози вашата репутација и позиција. Од средината на август ќе бидете вешти во инвестиции кои ќе ви се исплатат во иднина. Проблеми со парите ќе се појават во тимската работа и во соработката. Од друга страна, на полето на услугите ве очекуваат успех и профит. Невработените Девици ќе можат да добијат нови вработувања во областа на инженерството, ИТ секторот, правото, економијата, здравството и угостителството.

Љубов: Девиците во врска ќе дознаат некои тајни на партнерот кои ќе доведат до сериозни проблеми во вашата врска, па дури и до дистанца. Потребна ви е добра волја за да го решите ова бидејќи сѐ ќе ве натера да размислувате за прекинување на врската. Доколку сте слободни, вашите големи промени на расположението кои ќе ве обземат во текот на август ќе ви отежнат на двајцата да запознаете потенцијални кандидати и да влезете во емотивна врска. Неколкупати ќе се обидете подобро да ги запознаете луѓето кои ќе ги видите во друштво на вашите пријатели и кои ќе ви го привлечат вниманието, но секогаш ќе испадне дека меѓу вас има повеќе разлики кои се некомпатибилни отколку сличности. Само на крајот на август, новото познанство ќе се покаже ветувачко и интересно.

Здравје: Првата декада од август ви носи зголемена чувствителност на стресни околности и склоност кон психосоматски нарушувања. Ќе имате проблеми и во пределот на зглобовите. Пазете се од падови. Потребно ви е повеќе одмор и психофизичка релаксација. Во втората половина на август избегнувајте да останете долго на силно сонце бидејќи вашата кожа ќе биде чувствителна.

Годишен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

2022

Девиците се помеѓу најсреќните хороскопски знаци во 2022 – ќе имаат љубов како од бајките, значајни финансиски добивки и унапредувања во кариерата.

Во однос на љубовта, Девиците нема да имаат причина да се пожалат во новата година, а посебно поволни месеци за љубов се август и септември, месеците кога повеќето Девици се родени.

Во текот на 2022 родените во овој знак ќе го покажат големото срце и ќе бидат вклучени во многу хуманитарни организации и акции за помош на оние кои не ги прати многу среќа.

Професионално и финансиски, до ноември, Девиците ќе уживаат во најдобрите достигнувања, кои ќе бидат со долготрајни резултати.

Крајот на годината пак, ќе биде посветен на семејството, односите со пријателите, љубовта и личните проекти.

Ќе сакате да се ослободите од негативните влијанија во вашиот живот, дури и ако тоа важи да се оттргнете од некои луѓе, за кои се покажало дека ви се лажно блиски.

Работа и финансии

Девиците кои сакаат да го зголемат приходот во 2022 ќе мора да вложат малку повеќе во рекламни кампањи, веб-сајт, промотивни материјали или себе-промовирање, зависно од индустријата.

Маркетингот ќе игра голема улога за поголемиот број Девици, па не се двоумете да пробате какви чуда може да направи.

Хонорарните ангажмани ќе бидат значајни за дополнителен приход, па не ги испуштајте шансите, а што се однесува до редовното работно место, најповолен ден за барање поголема плата е 25-ти октомври.

Во турбулентни периоди на работното место, Девиците ќе се истакнат пред надредените со својата работна етика и можност за потпирање на нивното знаење и професионализам, што ќе ги направи значајни членови во околината.

Горди сте на заслугите кои ќе ги добивате во текот на целата година и успесите кои ќе ги редите на професионално поле. Кога знаете дека заслужувате барајте и сами да ги добиете потребните заслуги.

Годинава мора да научите повеќе да се вреднувате себеси и да инсистирате и другите да го прават тоа, независно дали се колеги, пријатели, семејство или работодавци.

Девиците кои немаат работа сега треба да го загреат столчето, да го наполнат CV-то и да го испратат во што е можно повеќе компании, 2022 е годината кога ќе заблескате на професионален план.

Љубов

За родените во знакот на Девица, околностите во 2022 ќе ја однесат љубовната врска во нова фаза, а оние кои се слободни, ќе имаат шанса да започнат врска оваа година.

Сензуалност и страст ќе го дефинираат почетокот на годината. Емоциите ќе ви бидат под контрола, па работите ќе се одвиваат смирено и постепено, без отскокнувања.

Во стабилните врски и бракови, емотивната сигурност ќе преовладува и нема да се сомневате во ниту еден момент во љубовта.

Секој момент го поминувате заедно и целите кон заеднички остварувања. Во вас владее желба другите со восхит да гледаат на вашата врска.

Сигурноста во љубовта ќе биде тесно поврзана и со финансиската стабилност на Девицата и партнерот, што за нив претставува најголема цел која имаат шанса да ја остварат.

За оние кои не се во стабилна љубовна врска, ова ќе биде годината кога ќе имаат шанса да се пробаат на ова поле.

Врските кои ќе започнат при крајот на првата четвртина од 2022 ќе имаат најголеми шанси.

Здравје

Девиците ги прати репутација на исполнителни личности, кои сакаат да работат на себе, па годинава здравата исхрана ќе ви биде на врвот на приоритетите.

Важно е да се грижите за здравјето, но не заборавајте во целиот тој процес да се сакате себеси за тоа што сте и да не сте во постојана борба за подобра верзија од себе.

Родените во овој знак може да имаат проблеми со стомакот и дигестивниот систем, најчесто предизвикани од стрес.

Во 2022 практикувајте техники за релаксација како јога и медитација, а добро ќе ви влијаат и активностите кои ќе ви ја зголемат самодовербата.

Истовремено, работете на зајакнување на имунитетот во текот на цела година.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg