Дневен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

Дневен хороскоп за Вага - недела, 14 август 2022

Подлабоко ќе погледнете кон себеси и ќе си ја насочите енергијата правилно. Може да се чувствувате изнемоштено, но ќе помине. На љубовно поле ќе достигнете нови нивоа на задоволство и исполнетост. Искажете ги чувствата.

Неделен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

Љубов Работа Здравје
5 4 4

8 до 14 август 2022

Љубов: Зафатените припадници на знакот ќе бидат посветени на семејните настани и партнерот, каде што ќе чувствуваат поголема стабилност и сигурност. Не сте сигурни колку му значите на партнерот, без разлика како тој се однесува со вас. Слободната Вага, нема да биде уште долго со таков статус. Некој околу вас трпеливо чека да ви се приближи.

Работа: Ви претстои период на исклучителна активност. Сите искушенија се пред вас, но и вие сте подготвени за нив. Дури и се радувате на тоа, а после тоа веќе ќе можете да здивнете. Навестување за нешто што почнало да се случува во вашиот живот, и тоа многу поволно, може да значи нова фаза во вашата кариера, многу успешна.

Здравје: Започнете со детоксикација, сменете нешто во вашата рутина, внесете поздрави навики и некаква форма на духовна пракса во вашиот секојдневен живот.

Совет: Ослободете се од грижите кои постојат без посебна причина.

Месечен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

август 2022

Работа: Односите со партнерите ќе бидат тешки, ќе бидете принудени да одложите некоја заедничка работа поради неможност за договор, како и поради тешки околности и недостаток на средства. Може да се прекине една долгорочна соработка, што би ви предизвикало загуби. Избегнувајте да влегувате во големи трошоци, трансакции и заеми бидејќи тоа би ве оптоварувало повеќе отколку што очекувате. Ќе се покажете како ефикасни во секаков тип на тимска работа. Бидете внимателни во справувањето со финансиите. Невработените Ваги ќе можат да добијат нови вработувања во областа на модерните технологии, прехранбената индустрија, машинството, сообраќајот и јавноста.

Љубов: Ако сте во врска, првата половина на август ви носи несогласувања со партнерот во однос на заедничката забава, социјалниот живот, излегувањето и дружењето со пријателите. Во врска со сето ова ќе имате спротивставени потреби и неопходно е да се најде заемно прифатливо решение, за да не трпи вашата врска. Втората половина на август ви носи можност да отпатувате со партнерот на некоја далечна дестинација на одмор каде што ќе уживате во интимните моменти и ќе имате доволно време да ја подобрите врската. Доколку сте слободни во текот на првиот дел од август, ќе бидете расположени за излегување, дружење и патување. Најмногу ќе ве интересира забавата, каде може да ви се случи некоја минлива авантура.

Здравје: Во првата половина на август ви слабее циркулацијата, имате склоност кон алергиски реакции и дисбаланс на хормоните. Избегнувајте продолжено изложување на силна сончева светлина и користете средства за заштита од сонце и заштита од инсекти. Во втората половина на август ќе бидете подложни на променлив крвен притисок.

Годишен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

2022

2022 ќе биде возбудлива за Вагите, со оглед на тоа што се очекува да доживеат експанзија на повеќе полиња во животот.

Според хороскопот за 2022, Вагите ќе ги привлекува сето она што е поврзано со интелект.

Годината ќе ви донесе експлозивна енергија, ќе се стремите кон остварување на сите ваши цели и соништа, дури и ако тоа значи одење во странство – патиштата ќе ви се отворат.

Потребна ви е максимална поддршка од семејството во 2022, отворено побарајте го тоа.

Финансиската состојба можеби нема да ви донесе многу задоволство, но отворени се картите за можни добивки. Кај некои Ваги се предвидува и неочекувано наследство.

Работа и финансии

2022 година ќе им донесе на Вагите голем број можности за финансиски добивки во првите 11 месеци од годината, но парите нема да паднат од небо.

Вагите треба да ги препознаат овие шанси, да покажат храброст и да ги искористат за да можат да имаат корист од нив.

Јазични, вокални, ораторски и продажни способности се предвидуваат како поволни за дополнителни ангажмани кои може да ви донесат приход. Конечно ќе успеете да продадете нешто што долго време го чека својот ред.

Ширете ја мрежата на луѓе, дозволете им на пријателите да ве запознаваат со нивните пријатели и колеги, барајте ја секаде можноста за работа, ќе бидете изненадени од потенцијалот кој го крие оваа година во себе.

Од 30 октомври ќе бидете на финансиски удар и тоа ќе ве направи поранливи, па обезбедете си ја иднината во претходниот период.

Што се однесува до работната позиција која ја имате, се очекува да добиете поголеми одговорности и задачи, а повеќето ќе треба да ги покажат лидерските способности.

Во новата година научете да кажете не, да приоритизирате и да делегирате обврски, работете паметно, а не подолго и почнете подобро да го менаџирате времето.

Некои кариерни одлуки можеби ќе ви наликуваат на чекор назад, но ќе се покажат како добар потег на долг рок.

Љубов

Тајните љубовни афери ќе бидат популарни кај Вагите во 2022. Љубовта на прв поглед е многу возможна, но бидете свесни дека оваа возбудлива љубов ќе крие нешто или некого.

Премногу ги идеализирате работите и вљубени сте во љубовта, што може да доведе до екстремно разочарување ако не правите паметен избор на партнери.

Голема е веројатноста да се впуштите во авантура со некој кој ја предизвикува страста кај вас, а иако страста е одлична состојка во креветот, немојте да ја помешате со агресија.

Оние кои се во љубовна врска може да очекуваат натпреварувачки дух, дури и предизвици од партнерот, кои ќе им ја направат љубовта, но и животот поинтересен.

Почетокот на годината може да тргне со блага тензија и стрес во љубовниот живот, но ќе биде многу подобро веќе од март, а потоа се очекува поголем баланс и разбирање.

2022 исто така ќе биде година исполнета со настани поврзани со многу љубов и склучување брак. Избегнувајте носење љубовни одлуки од 10 мај до 3 јуни.

Ако сепак се решите за крај на врската, не дозволувајте да заврши со омраза, навреди и страдање.

Дајте си време да закрепнете, а потоа впуштете се во слободните води. Ова е година кога може да го очекувате неочекуваното.

Здравје

2022 е годината кога Вагите конечно ќе преминат преку голема психолошка бариера и во процесот ќе воспостават многу поинаков однос со сопственото тело и ум.

Знаете што сакате, а што ви пречи, што ве релаксира, а што ви создава главоболки, па стремете се повеќе кон она што му годи на вашето здравје и добросостојба.

Редовните контроли, навремените третмани и слушањето здравствени совети ќе ви помогне да се спасите од поголем проблем.

Во текот на годината, кон пролет, ќе ви се зголеми виталноста и ќе имате доволно енергија за што и да посакате да постигнете.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg