Хороскоп за Јарец


Дневен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

Дневен хороскоп за Јарец - вторник, 18 февруари 2020

Вашиот брачен партнер не може да ја поднесе вашата неодговорност и фактот што не помагате со ништо во домот. Заборавате дека не живеете сами. Во последно време сте навистина себични. Мислите дека светот се врти околу вас. Никаде нема да стигнете со овој став.

Неделен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

Љубов Работа Здравје
5 4 4

17 до 23 февруари 2020

Љубов: Првиот дел од седмицата ќе донесе убави љубовни случувања, а од средината на неделата работите спласнуваат. Вашето љубовно расположение ќе биде помало, приликите за познанства ќе почнат да се проретчуваат, а оние што се во врска малку ќе се дистанцираат еден од друг.

Работа: Пред вас е добра прилика за развој на кариерата или за усовршување во струката. Без разлика на надворешните околности, прифатете што ви се нуди и тргнете во освојување на нови искуства. Ќе ги проширите хоризонтите, а нешто и ќе заработите.

Здравје и совет: Кога станува збор за здравјето, можно е да бидете склони кон помали проблеми со кожата, коските и забите, па бидете внимателни. Не треба да ги намалувате критериумите.

Месечен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

февруари 2020

Работа: На почетокот од февруари може да имате желба за промена на работата, ако сте вработени. Се чувствувате нерасположено во деловното опкружување затоа што веќе извесно време не ви одговара комуникацијата со соработниците и сметате дека сте премногу насочени едни кон други и дека поминувате многу време на работа. Не сте задоволни ниту со квалитетот на работата која ја вршите. Многу работи ги правите само за да ги завршите. Ако некој на работа го одложува завршувањето на работните задачи тоа ви пречи, но забележувате дека со време и вие така правите и ја завршувате работата без елан и желба. Поради тоа понекогаш посакувате да ја смените работата и средината во којашто работите. Сметате дека би ви годела поинаква работна средина. Стравувате за вашата иднина и стабилност од финансиска гледна точка, па покрај редовната работа постојано наоѓате и некои повремени начини да го пополните буџетот. Оние што сѐ уште бараат работа, може да побараат помош од пријателите или кај поранешниот работодавач. На поранешниот работодавач можете да му пристапите на поинаков начин. И таму е потребна реорганизација за да бидете задоволни.

Љубов: Оние што се во врска нема да бидат задоволни со својата врска овој месец. Едноставно нема да се чувствувате пријатно со личноста со која сте во врска. Ќе имате чувство дека емоциите згаснале и дека треба многу труд за да се одржи врската. Вие сте подготвени да разговарате со таа личност за вашиот однос, но не сте сигурни дали тоа би било правото решение. Потребно е многу труд, но мора и да имате желба да го кажете своето мислење и сѐ она што подолго време ве тишти. Може да се случи кон крајот од месецот да запознаете личност која ќе ве привлече на прв поглед. Флертот е извесен и можно е да почнете да се гледате. Меѓутоа ви се советува да не брзате со гледање со таа личност, не ја познавате доволно и треба повеќе да размислите со кого стапувате во контакт за да немате подоцна проблеми. Оние што се слободни може да запознаат личност која ќе сака со нив да оствари врска, но не ви се препорачува започнување на истата додека подобро не се запознаете. Немојте да брзате.

Здравје: Вам ви е проблем постојаната главоболка и состојбата веќе стана хронична и во период кога немате воспаление. Се нервирате затоа што немате начин трајно да ја поправите состојбата и најпосле да ги решите проблемите. Покрај тоа често имате и несоница, па сте нервозни и расеани и не можете нормално да функционирате. Повеќе одмарајте, шетајте и хранете се свежи намирници.

Годишен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

2020

На оние кои се родени во знакот на Јарец, хороскопот за 2020-та им предвидува стабилни љубовни и пријателски односи.

Во текот на годината ќе се фокусирате на создавање свет во кој отсекогаш сте посакувале да живеете. Љубовта ќе биде поволно поле за напредок и градење поголема стабилност во 2020-та.

Ќе бидете отворени кон нови можности кои водат до зацврстување на односите и сигурност, а децата ќе играат голема улога низ наредните 12 месеци.

Исто така, не заборавајте на детето во себе и дозволете си да откривате нови работи и да се препуштите на она што ве прави среќни, како во безгрижните детски денови.

 

Работа и финансии

Во 2020-та, професионалните цели на Јарците ќе бидат појасни и дефинирани. Ќе ви бидат потребни старите контакти за да постигнете поголем успех во работата, но и создавањето на нова мрежа контакти и клиенти ќе биде неопходно.

Односот со колегите и надредените исто така треба да ви биде во фокус, ако сакате да се истакнете и покажете во добро светло.

Што се однесува до финансиите, Јарците може да искусат некои потешкотии во 2020-та, но ве очекуваат и многу позитивни можности. Не заборавајте на вашите цели и стремете се кон остварување, но имајте го обѕир вашиот буџет.

Ќе научите како подобро да управувате со буџетот, па ќе одржувате контрола за да не дојде до непосакувани ситуации.

Генерално на поле работа и финансии, нема да има некои посебни драми, истакнати успеси или падови, па држете се до една константа без многу промени. Сепак, кон крајот на годината ќе ви се отворат шанси за напредок, па размислете добро.

 

Љубов

Во 2020-та животот ќе ви се врти околу љубовното поле. Сега е време да ја крунисате љубовта ако сте во долга врска или да отидете чекор понапред, бидејќи на видик се веридби, свадби, па дури и нови членови во семејството.

Важно е во текот на 12-те месеци да одржувате меѓусебно разбирање и да не заборавате што ви е потребно меѓусебно со партнерот, за да не навлезете во непосакувани ситуации.

Ќе успеете да направите добар баланс помеѓу работата и љубовта, семејството и домот. Кон средината на годината комуникацијата уште повеќе ќе се подобри, па ќе уживате во среќни моменти.

Ако не сте во врска, а сакате, тогаш не се затворајте дома, бидејќи вашиот круг на пријатели е одличен извор за запознавање нови луѓе кои имаат потенцијал за врска.

Ќе ги ширите познанствата во текот на целата година, ќе бидете отворени и комуникативни, а тоа ќе ви донесе потенцијални партнери, со кои ќе имате многу заеднички работи. Немојте да се изненадите и ако паднете на некој со кого немате толку заеднички работи и почне да ви се допаѓа нешто сосема поразлично.

 

Здравје

Ако работите повеќе на менталното здравје и на подобрување на сопственото јас, како и на целокупната добросостојба, не значи дека треба да оставите надворешниот изглед да пати.

Првенствено заради подобро целокупно здравје, па потоа заради изглед, не заборавајте да му обрнете внимание на вежбањето и правилната исхрана.

Нема да имате посебни промени и проблеми во здравствената состојба, но сепак правете ги редовните рутински контроли.  

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најнови игри