Хороскоп за Близнаци


Дневен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

Дневен хороскоп за Близнаци - сабота, 15 мај 2021

Прегорени сте од работа и мозокот ви размислува на обврски и одговорности дури и кога сте слободни. Најдете си го мирот и направете ментален рестарт. Не ги преиспитувајте сите ситници по стопати. Оставете да течат работите спонтано. Не носете одлуки на љубовно поле ако видите дека емоциите ви се мешаат со разумот.

Неделен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

Љубов Работа Здравје
5 4 4

10 до 16 мај 2021

Љубов: Имате добри емотивни контакти со партнерот. Последните денови од неделата искористете ги за разговор со саканата личност, за нешто што го премолчувате. Близнаците на крајот од седмицата ќе доживеат страсна авантура. Слободните Близнаци може да запознаат некој посебен и поинаков.

Работа: Може да очекувате подобрување на финансиската состојба. Вашиот ентузијазам и горделивоста може да се протолкуваат на разни начини. Затоа внимателно одбирајте ги зборовите кои ги користите со соработниците. Некој сериозно го анализира вашето однесување и деловните резултати.

Здравје: Потребна ви е реорганизација на дневната рутина за да го балансирате времето на ангажман и релаксација. Повеќе движете се и внимавајте што јадете.

Совет: Одредете си време за одмор.

Месечен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

мај 2021

Работа: Деловното поле во мај ви е многу мирно и статично и тоа може да ве нервира. Едноставно тежнеете за промена и свесни сте дека мора да ризикувате. Нови деловни понуди се отвораат и можеби ќе ви биде тешко да ја оставите работата во која подолго време сте биле активни, но некогаш е време самите да одлучите да направите крупен чекор кој ќе ве одведе до успехот. Овој месец ќе имате поголеми трошоци од планираните, па добро би било повеќе да штедите на почетокот од месецот. Останете смирени, сѐ ќе се реши. Невработените Близнаци ќе добијат можност да се вработат во областа на менаџментот, трговијата, забавата, јавноста и комуникациите. Ова е поволен месец за започнување на приватен бизнис ако сте во можност.

Љубов: Близнаците во мај ќе одлучат да се борат за својата врска или ќе одлучат да ја раскинат. Тешко е некогаш да се одлучи што е правилно и на што треба да се обрне внимание, особено кога се вклучени силни емоции. Добро би било да се посветите себеси во овој период и добро да размислите дали покрај себе го имате вистинскиот партнер кој ги задоволува вашите потреби. Дали со него ја гледате вашата иднина? Ако одговорот е потврден, тогаш направете сѐ за да го подобрите вашиот однос и потрудете се да ги решите сите проблеми кои се јавувале во изминатиот период. Слободните Близнаци во мај може да очекуваат ненадеен флерт од личност која ќе им се допадне на прв поглед.

Здравје: Ќе бидете во добра кондиција и вашиот имунитет ќе биде на потребното ниво, што ќе ви донесе добро здравје во текот на мај. Често ќе шетате во природа и ќе вежбате. Секојдневната психофизичка релаксација ќе ве прави поотпорни на стрес и ќе бидете способни и за поголеми физички и ментални напори.  За дополнително опуштање отидете на масажа.

Годишен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

2021

2021-ва нема да биде лесна за Близнаците, но ќе помине во знакот на среќен семеен живот, успешен пристап кон достигнување на целите и соништата и потребата да еволуирате професионално.

Ако бидеме искрени, 2021-ва се очекува да биде година со предизвици, но ќе донесе многу задоволство за Близнаците, а посебно август и септември ќе бидат добри месеци за успех и финализирање на некои планови.

Во 2021, љубопитноста ќе ви дозволи да си најдете нови кариерни можности на кои претходно не сте размислувале, а ќе ве стимулираат да го покажете најдоброто од себе.

Во текот на годината се очекуваат многу патувања за Близнаците, а оние кои се слободни може токму на некое од нив да си ја пронајдат сродната душа.

Мажите во овој знак ќе се чувствуваат подобро и позадоволно со себе за разлика од претходно, полни со ентузијазам. Сепак, можно е да дојде до двоумење во своите избори, но кога ќе дојде вистинското време, ќе знаете што треба да направите.

Жените Близнаци ќе покажуваат знаци на агресивност кон оние што не се согласуваат со нив, иако не е типично за нив. Ќе бидат ментално поранливи и финансиите ќе им бидат главна грижа, но мора да бидат поддршка за семејството. Не ги пропуштајте шансите што ви ги нуди 2021.

 

Финансии и работа

Во периодот од мај до јуни, кога Меркур ќе биде ретрограден, ви се советува да избегнувате големи промени и договори, или барем добро да отворите очи и да обрнете внимание каде го оставате вашиот потпис и податоци.

Иако пролетниот период е ризичен за драстични промени, сепак некои одлуки кои ќе ги донесете од април до јуни, ќе влијаат на тоа дали ќе живеете со броени пари или ќе може да си дозволите нешто повеќе.

Пожелно е да се потрудите да затворите што е можно повеќе долгови и да не дозволувате да се одолговлекуваат во текот на годината.

Можни се неочекувани финансиски приходи, но не порано од крајот на годината, па ќе мора добро да го организирате буџетот.

Финансиската ситуација ќе ви зависи од бројни професионални можности. Овие шанси ќе започнат да ви се појавуваат околу март 2021.

Оние кои работат професии во кои имаат можност да го покажат својот талент, односно во доменот на уметноста, медиумите или образование, ќе бидат исполнети со работа и може да заработат дополнителен приход, а соработките ќе се подобрат од септември.

 

Љубов

Посветени сте повеќе од кога било да изградите долгорочна и цврста врска со личноста која ја сакате.

Ќе поминувате низ подеми и падови во љубовниот живот, но нема да дозволите стресни ситуации да влијаат. Ќе се стремите да направите љубовниот живот да ви биде мед и млеко, а месеците мај и јули се најдобри за склучување брак кај Близнаците.

Слободните Близнаци ќе продолжат да флертуваат каде ќе стигнат, но многу неочекувано може да се појави посебна личност во нивниот живот.

Венера ќе има големо влијание врз личните и љубовните односи, кај кои ќе дојде до промени во мај и јуни. Во овој период може да џзапознаете многу важни луѓе, кои се на иста бранова должина како вас.

Старите проблеми и барањето вина може да ви предизвика пречки во љубовниот живот околу август и септември, но од крајот на септември ќе дојде до подобрувања и ширењето на „партнерството“ ќе започне.

 

Здравје

Оние кои патат од проблеми со дишењето и дишните патишта, во периодот од август до септември во 2021 можеби ќе мора посериозно да пристапат кон проблемот.

Генерално здравјето ви е во добра состојба, но ќе мора да се грижите повеќе за себе и да покажете одговорност кон редовните контроли и превенцијата од несакани ситуации.

Ќе ви биде чувствителен и системот за варење, што ќе биде директно поврзан со стресот.

Избегнувајте храна која ви ја намалува енергијата и ви влијае на заморот, фокусирајте се на здрава и свежа исхрана

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри