Хороскоп за Скорпија


Дневен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Дневен хороскоп за Скорпија - сабота, 15 мај 2021

Зрачите со стабилност и луѓето ќе ви се доверуваат. Не ја злоупотребувајте нивната доверба. Во вас малку владее и нервоза, а причината е потреба за поголема слобода. Најдете си време за себе. Ако сте слободни, можна е љубов на прв поглед. Ако сте во врска, ја зајакнувате страста. Се редат финансиски трошоци, направете план.

Неделен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Љубов Работа Здравје
5 4 4

10 до 16 мај 2021

Љубов: Поради минатото кое премногу ве оптеретува, емотивно сте растроени, иако се обидувате тоа да го прикриете. Особено е тешко за оние Скорпии кои по кој знае кој пат се обидуваат да ја оживеат врската. Едно ново познанство ќе донесе нови убави моменти за машките припадници на знакот, но и за некои припадници од женскиот пол.

Работа: Ќе бидете принудени некои работи да ги завршите на непланиран начин. Мора да бидете подготвени за секој вид на реорганизација на работното место бидејќи промените ќе бидат поинакви од она што сте го очекувале.

Здравје: Нервозата и стресот го земаат данокот, па може да се одразат на слабите точки, како болки во грбот и зглобовите, варирање на притисокот, проблеми со хормоните. Пронајдете душевен мир за да го сочувате здравјето.

Совет: Внимавајте како се изразувате.

Месечен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

мај 2021

Работа: Во мај ќе имате многу работа, но дополнително сте мотивирани да успеете и да ги остварите своите крајни цели. Сѐ оди кон подобро и ќе имате многу волја и елан уште повеќе да се трудите и сите идеи кои се продуктивни и добри за вашата работа да ги спроведете во дело. Финансиите ви се стабилни и можете да си дадете малку одмор и да уживате во работите кои до пред само неколку месеци не сте можеле да си ги дозволите. Вашата работа конечно се исплати и за тоа треба да бидете благодарни. Сепак, нема опуштање. Продолжете со истото темпо и ќе видите како сѐ се менува кон подобро. Невработените Скорпии ќе имаат можност да добијат работа во областа на дизајнот, инженерингот, металската и ИТ индустријата. Добра заработка можете да остварите и со хонорарна работа.

Љубов: Пред Скорпиите е еден весел и хармоничен месец во кој ќе ги наполнат батериите и ќе успеат да се одморат и да му се посветат на партнерот и на пријателите. Добро се чувствувате и имате волја да се отворите и да ја подобрите комуникацијата со партнерот. Планирате пократко патување, одмор или зацртувате нови цели. На ум ви се големи соништа, а партнерот ви дава безрезервна поддршка. Тоа уште повеќе ве мотивира и ви дава сили да издржите и да не се откажете. Семејните односи може да бидат одлични, само ако искрено поразговарате за проблемите кои ве мачат и кои долго се во воздухот. Слободните Скорпии ќе запознаат личност која ќе ги освои со својот шарм, па можно е многу бргу да се јават емоции и страсти помеѓу вас. Бидете отворени за нова врска, може да биде онаа вистинската.

Здравје: Во текот на мај вашето здравје ќе биде стабилно. Ќе чувствувате постојана потреба за движење, ќе бидете полни со позитивна енергија. Ќе се занимавате со нов вид на грижа за сопственото здравје и ќе применувате некоја модерна метода. Вашата физичка кондиција ќе биде силна.

Годишен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

2021

Сите кои се родени во знакот на Скорпија треба да се радуваат – 2021 е година на промени за нив.

Оваа година ќе биде дарежлива, овозможувајќи ви да зајакнете во секој домен од животот. Љубов, работа, амбиции – ќе бидете благословени со многу среќа.

Април, мај и август се среќни месеци за Скорпиите во 2021.

На почетокот на годината можно е да се чувствувате збунето и загрижено за некои аспекти од професионалниот живот.

Одржувајте си го отворен хоризонтот, прифаќајте совети, впивајте како сунѓер сè што може да ви биде од корист и ќе ги надминете тешкотиите. Живејте полни со оптимизам.

Ќе имате голема поддршка и во што и да се впуштите ќе ве прати добра енергија и среќа.

 

Финансии и работа

Зависно од тоа како ќе се справите со финансиите во април и мај, ќе се покаже дали ова поле ќе биде подобрено во текот на годината.

Ако инвестирате пари во овој период, избегнувајте сериозни финансиски трошоци околу 4-7 април и 1-13 мај.

Од септември до крајот на годината е идеален период за инвестиции.

Додека финансиите се зависни од вашите постапки, за професионалната активност е познато дека ќе го достигне својот врв и ќе ги постигнете посакуваните резултати.

Ќе биде истакната вашата амбициозност, како и вашата мотивација за работа во која ќе уживате. Ќе бидете самоуверени, вредни и по малку тврдоглави како и вообичаено, но ќе постигнете извонреден професионален резултат.

Кај некои од вас во февруари ќе се промени работната околина и ќе дојде нова група на луѓе, а кај некои Скорпии можна е промена на работата од крајот на јуни до почетокот на октомври.

Следете ги строго вашите задачи и обврски од август до септември, во спротивно тоа може да влијае лошо на вашата репутација.

 

Љубов

Речиси сите Скорпии може да очекуваат беспрекорен период во љубовниот живот во текот на 2021.

Таков е случајот и за слободните Скорпии кои ќе имаат шанса да запознаат некој посебен.

Истото важи и за оние кои не биле задоволни од досегашниот љубовен живот, па ќе имаат можност да почнат одново и да запознаат некој кој ќе ги цени повеќе.

Оние кои се во врска ќе успеат да си ги решат љубовните дилеми и проблемите, тие кои се во добри односи ќе треба да донесат важни одлуки за заедничкиот живот.

Нема да ви биде жал да се вложите максимално, а понекогаш и да се жртвувате кога знаете дека сте со вистинската личност, бидејќи знаете дека тоа што ќе го направите ќе ви се врати со нешто уште поубаво.

Посебна среќа и процутување на љубовниот живот очекувајте од 10 септември до 7 октомври.

 

Здравје

Нема да имате посебни предизвици и проблеми во текот на 2021 на поле здравје, но може да имате тешкотии да изгубите килограми, па немојте да се разочарувате.

Сепак, тоа не значи дека треба да се откажете од здравиот живот и целосно да се препуштите на уште поголем вишок килограми.

Кон април можно е да искусите проблеми со белите дробови или дишните патишта, но нема да има сериозни проблеми.

Хранете се со храна богата со калциум, а фокусирајте се и на храна богата со протеини и задолжително внесувајте многу овошје и зеленчук.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри