Хороскоп за Девица


Дневен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

Дневен хороскоп за Девица - сабота, 18 септември 2021

Смислата за хумор ќе ве направи привлечни во очите на другите и ќе ви помогне да избегнете неколку мали конфликти. Цел ден ќе се чувствувате одлично и ќе имате доволно време за забава и за да ги наполните батериите. Ако сте во врска, денес ќе бидете пријатно изненадени од однесувањето на партнерот. Добро би било да ја поминете вечерта заедно.

Неделен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

Љубов Работа Здравје
5 4 4

13 до 19 септември 2021

Љубов: Имате додворувачи за какви другите може само да сонуваат. Најмногу ви годи друштвото на еден соработник. Девиците кои се во брак чувствуваат презаситеност и бараат нови возбудувања. Ако ви оживуваат приказни од минатото,тоа не е без причина, затоа бидете трпеливи и внимателни.

Работа: Комуникацијата со соработниците се движи кон подобро, а најголема поддршка ќе имате од еден соработник. Кон средината на неделата ќе успеете да договорите добра работа. Девиците кои се занимаваат со административна работа, треба да бидат внимателни.

Здравје: Добро се чувствувате и ова е добар момент да поведете сметка за својата форма, почнете да вежбате и водете сметка за исхраната.

Совет: Можете да придвижите планини.

Месечен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

септември 2021

Работа: На работа има многу проблеми. Не се согласувате со шефовите, колегите може да ги преземат вашите заслуги и ви се чини дека сите се свртени против вас и дека ви работат зад грб додека вие се борите да изградите кариера и да дадете сѐ од себе. Сметате дека тоа не е фер кон вас. Издржете уште малку, пред вас е убав период за започнување на нова работа или преземање на нова функција која ќе ви даде подобра позиција. Дотогаш, трудете се да бидете фокусирани и на време да ги завршувате задачите. Невработените Девици ќе имаат поволни услови за вработување во областа на јавните услуги, забавата, угостителството и менаџментот. Хонорарната работа ќе ви се исплати.

Љубов: Овој месец преоптоварени сте со работата, па љубовниот аспект ви е на второ место. Дури и ако отидете на одмор, со себе ги носите деловните обврски. Тоа ќе му пречи на вашиот партнер кој се труди да направи да ви биде полесно и попријатно. Некогаш сте нервозни без јасна причина, па партнерот е збунет со вашето однесување. Може да се обвинува себеси, бидејќи не знае што ви е. Бидете искрени кон партнерот и потрудете се да не бидете груби кога имате лош ден. Генерално, помеѓу вас е сѐ во ред и треба да се држите до поставените планови за иднина и да продолжите да работите на нив, овој месец е идеален за проширување на семејството. Слободните Девици ќе избегнуваат влегување во нова врска и се трудат да се излечат од старите рани, но можно е да се појави личност која ќе ги увери дека вистинска љубов постои. Следи убав романтичен период.

Здравје: Во септември ќе бидете со добро здравје. Ви треба повеќе движење и престој на свеж воздух. Избегнувајте инертност. Ако премногу време поминувате седејќи, ќе имате болки во грбот и зглобовите. Добро ќе ви дојде секојдневна прошетка и рекреативни физички активности. Од време на време можни се проблеми со слаба циркулација.

Годишен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

2021

2021 ќе биде среќна година за Девиците, кои ќе успеат да ги продолжат нивните тековни проекти, но и да започнат нови, и со мали но сигурни чекори да се движат кон целите, финансискиот живот ќе цвета, а многу од вас ќе се одлучат на брак. 

Јупитер ќе им ја донесе потребната доза среќа на Девиците според потребите. Планетите и ѕвездите ќе ви бидат наклонети, посебно во финансискиот живот и неочекувани заработки.

Водете се по логиката, интуицијата и искуствата при одредени инвестиции и не си ја доверувајте иднината целосно на туѓите мислења.

Девиците во 2021 ќе поминат низ одредени промени, но тоа нема да им донесе неволји.

Ќе имате можности да започнете нови врски и да ја освежите и живнете постоечката.

 

Финансии и работа

Во текот на 2021 ќе се издигнете нагоре и ќе може да се придвижите кон поголеми цели, благодарение на вашиот труд и среќа, финансиите ќе ви бидат силна страна.

Сепак, бидете внимателни да не прегорите, добро планирајте ги обврските и добро читајте ги и ситно напишаните букви при потпишување договори.

Септември, октомври и ноември ќе бидат посебно добри за неочекувани, дополнителни заработки.

На професионално поле ќе имате многу активна година. Дефинитивно, ќе мора да се вложувате многу во работата за да се искачите повисоко на скалилата на успехот, но ќе ви годат сите активности, како и фидбекот кој ќе го добивате.

Ќе остварувате одлични резултати, но не значи дека секој успех ќе биде крунисан со финансиска добивка. Сепак, ќе ви бидат значајни искуствата.

Многумина од вас ќе работат и две работи во 2021, посебно во периодот од април до август, а од крајот на август до крајот на септември ќе бидете посебно зафатени, но полни со ентузијазам.

 

Љубов

Првата половина од 2021 ќе ви биде исполнета со страст, љубов, романтика и моменти на задоволство, што ќе ве натера да размислите на стапување во брак. Ќе ја покажете шармантната страна и ќе зрачите со љубов.

Втората половина од годината, малку по малку ќе се повлекувате во вашата школка. Ќе бидете посмирени, поумерени и балансирани.

Генерално, 2021 ќе биде активна година и на поле социјален живот. Ќе излегувате повеќе, ќе создавате нови контакти и ќе го користите паметно слободното време.

Мажите во знакот на Девица е важно да не избегнуваат да го вклучуваат партнерот во професионалната еволуција и да разговараат за новите прилики и можности.

Жените пак кои се родени во знакот на Девица ќе добиваат голема поддршка, а за нив довербата и искреноста се како цемент за добра врска.

Девиците кои се мајки, ќе бидат посебно посветени на образовниот процес на децата и на воспитувањето, а оние кои уште не се мајки, ќе го опсипуваат партнерот со посебна грижа и внимание.

Оваа година е погодна и за слободните Девици, кои ќе имаат поголеми шанси да запознаат некого и да започнат врска.

Низ вашиот љубовен сектор ќе се движи планетата на изненадувања и непредвидливи настани и случувања. Тоа значи дека ќе се случуваат промени на ова поле.

Деновите околу 14-ти октомври ќе имаат посебно значење за вас.

 

Здравје

Здравствената состојба во 2021 се очекува да ви биде одлична и ќе се стремите кон здрав живот, со еден исклучок.

Во одреден период од годината ќе бидете склони кон забава и хедонизам. Ќе сакате да уживате во секакви кулинарски задоволства, а тоа може да влијае на вашата тежина.

Оние кои се свесни за своето здравје, ќе ја искористат годината за да направат трајни промени во режимот на исхрана, а сериозно ќе го сфатат тоа од мај.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри