Хороскоп за Рак


Дневен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Дневен хороскоп за Рак - сабота, 15 мај 2021

Ефективни сте и практични. Не губите време на работи кои не ви се од никакво значење. Знаете точно што и како сакате. Полека се освестувате дека имате некои опасни навики кои му влијаат лошо на љубовниот живот. Ослободете се од нив за да се подобри квалитетот на односите. Потрпеливи сте со другите луѓе и размислувате со ладна глава.

Неделен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Љубов Работа Здравје
5 4 4

10 до 16 мај 2021

Љубов: Овие денови очекувате средба со личност која подолго време не сте ја виделе. Во љубовта сте збунети и загрижени, но некои случки сте ги преувеличиле и нормално е работите да не течат баш онака како што вие сте замислиле. Слободните Ракови ќе се дружат, но нема да бидат многу заинтересирани за врска.

Работа: Благодарение на големата поддршка на пријателите, повеќето деловни проблеми лесно ќе ги решите. На почетокот од неделата ќе бидете во дилема дали да прифатите една многу амбициозна задача, но со максимален ангажман на соработниците ќе бидете повеќе од задоволни. Материјалната состојба ќе ви се подобри.

Здравје: Обидете се да се извлечете од секојдневието и да поминете повеќе време во природа. Отидете на излет или подолга прошетка на планина или покрај вода за да ги наполните батериите.

Совет: Спортувајте.

Месечен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

мај 2021

Работа: Што се однесува до работата, обврските ви се натрупуваат и ви станува сѐ потешко правилно да се организирате и да им се посветите на обврските кои ги имате. Многу е важно да ги одредите приоритетите и да го отфрлите сето она што ви создава стрес. Сѐ е во ред, само ви е потребен мал одмор и нов продуктивен распоред по кој ќе стигнете да ги сработите сите важни задачи. Ако имате идеи кои сакате да ги претставите на колегите или претпоставените, сега е вистинскиот момент за тоа и не треба да попуштите. Невработените Ракови ќе бидат во можност да најдат работа во областа на просветата, транспортот, финансиите, здравството и менаџментот. Ќе се бараат вашите стручни вештини и искуство.

Љубов: Раковите кои се во врска или во брак во мај ги очекува проблем, ќе бидете соочени со монотонија во односот. Ако сакате да ја подобрите врската тогаш треба отворено да разговарате со партнерот. Додека молчите за своите желби и чувства, партнерот сѐ повеќе ќе се оддалечува од вас. Бидете подготвени за разговор во секој момент, тоа ќе ви даде време проблемите да испливаат на површина и да се обидете да го решите сето она што ве мачи. Со заеднички сили ќе успеете вашата врска да ја подигнете на повисоко ниво и конечно да бидете самоуверени и свесни дека сте на добар пат. Слободните Ракови имаат прилика да запознаат личност која ќе ги воодушеви со својата интелигенција и хумор и за почеток ќе се роди пријателство.

Здравје: Здравјето ќе ви биде променливо и ќе чувствувате пад на имунитетот во првата половина на мај. Ако сте чувствителни на цутењето и поленот, може да ви се јави алергиска реакција и проблеми со дишењето. Од средината на мај вашиот имунитет ќе се подобри. Добро ќе ви дојде секојдневната прошетка и психофизичката релаксација.

Годишен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

2021

2021 година ќе биде среќна за Раковите, а поголем дел од нив ќе имаат можност да си ги остварат целите кои сами си ги зацртале за себе.

Сепак, за да се постигнат овие цели, Раковите ќе мора да научат како да внесат хармонија во себе и околината, да си ги контролираат емоциите и да не се сомневаат во своите вештини.

Во јуни и август, ѕвездите ќе бидат на ваша страна и треба да ги искористите можностите кои се нудат, дури и оние кои личат комплексно. Бидете оптимисти и амбициозни.

Годината е добра за раѓање дете или станување родител, а голем дел од слободните Ракови ќе започнат врска.

Во текот на годината, притисокот од дополнителни одговорности ќе ви ја стави на тест лојалноста и посветеноста кон односите со саканите.

 

Финансии и работа

Одреден период од годината ќе мора да се помирите и да живеете со лимитиран буџет – кај некои причината за ова ќе биде зголемување на одговорностите кои директно влијаат на финансиите, а кај други ќе биде инвестиција која е повратна на долгорочен план.

Многу Ракови може оваа година да инвестираат и во недвижен имот, да си обезбедат свој дом или дополнителен имот за одмор.

Договорите и професионалните успеси се очекуваат во втората половина од годината.

Раковите ќе мора детално да ја анализираат секоја понуда и да бидат внимателни, посебно затоа што се многу неодлучни, па ќе мора да поработат темелно на ова.

Многу од вас ќе направат огромни чекори во кариерната патека, некои од вас ќе дојдат на повисока позиција или ќе им биде понудена околу март или август.

По внимателно размислување, оние Ракови кои не биле среќни со работата подолг период, конечно ќе го сфатат тоа и нема да дозволат комфор зоната да ги спречува да прават промени и да растат на професионално поле. Март и јуни се месеците за промени.

 

Љубов

Љубовниот живот на зафатените Ракови нема да претрпи големи промени во 2021. Ќе бидете среќни и исполнети, а ќе го искористите секој момент да го поминете во пријатно друштво на вашиот партнер.

Март и октомври се погодни месеци за брак или за запросување.

Ако сте сами, не тагувајте. Живејте го животот задоволни со себе и оставете љубовта да ви се случи неочекувано, бидејќи во вашето опкружување има личност која трпеливо чека знак од вас.

Со други зборови, не очајувајте дома, туку отворете ги широко очите и гледајте што се случува околу вас.

Многу Ракови ќе се ослободат од минатиот товар кој го носат на грбот и ќе ги отпуштат личностите кои не се дел од сегашноста и иднината. Мај и јули се погодни месеци за оваа промена кога ќе сфатите дека некои луѓе не се добри за вас и ќе продолжите понатаму.

Мажите родени во знакот на Рак ќе добиваат поддршка од партнерот и ќе го слушаат тоа што го сакаат, а слободните мажи нема да се двоумат дали треба да се гледаат со некого – ќе си ја пробуваат среќата.

Жените Ракови пак, во одредени периоди од годината може да покажат знаци на незадоволство и тага, а партнерот нема да знае како да им помогне. Не отежнувајте, отворете го срцето.

Слободните жени повеќе ќе се плашат од врски за разлика од мажите, заради минати непријатни искуства, но мора да го отпуштите минатото.

 

Здравје

Генерално здравјето ќе ви биде во добра состојба, а ако имате некои проблеми, веројатно истите се развивале подолг период или се поврзани со некој поранешен здравствен проблем, кој има простор да се реши ефикасно.

Октомври и ноември може да донесат дисбаланс во исхраната, на кој ќе треба да гледате малку посериозно и да направите некои промени.

Некои типови на јадење веројатно не ви одговараат и ќе треба да бидат отстранети од вашата исхрана во 2021.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри